Nie uwierzycie, co się dzieje w hucie! – Konkurs na komiks

Nie uwierzycie, co się dzieje w hucie! - Konkurs na komiks

Nie uwierzysz, co się dzieje w hucie! Huta to przecież magiczne miejsce, a pracujący w niej ludzie mają wiele tajemnic. Przypomnij sobie bajki i legendy. W wielu z nich kowal ma nadzwyczajne moce, walczy ze złem, wykonuje magiczne miecze, tarcze i podkowy. Huta jest pełna ognia i hałasu. Trochę nawet jak piekło. Wielkie maszyny kują, zgniatają, walcują. Składają się z tak wielu części: kątowników, rur, śrub, zaworów, komór, że stworzyć je musiał ktoś dysponujący niezwykła wiedzą. A może nawet specjalną mocą? Huta żyje całą dobę. W dzień huczy, trzeszczy i bucha ogniem. W nocy buczy miarowo. Przy jej piecach gromadzą się hutnicy przypominający gigantów, bo przecież tylko giganci mogą dać radę tym wielkim maszynom. Może pilnują, żeby piece, młoty i walcarki nie zaczęły pod osłoną nocy żyć własnym życiem? A może żeby im stal nie uciekła?

Kto stworzył hutę i do czego tak NAPRAWDĘ służy? Czy produkuje tylko szyny, belki, rury, blachy i druty? A co jest w ich środku? Gdzie się kończy huta? Czy aby na pewno widzimy ją całą? Czy wszystko w niej jest tym czym zdaje się być?
Widzisz to oczyma swojej wyobraźni? Słyszysz odgłosy, które układają się w historie? Narysuj je! Najlepiej w formie jedynego w swoim rodzaju komiksu, który w domowym zaciszu stworzyć możesz sam/sama lub przy wsparciu rodziny. Technika komiksu jest dowolna. Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na komiks, który z pewnością zmobilizuje Was do zgłębiania wiedzy na temat chorzowskich hut. W końcu „nie macie pojęcia, jakie rzeczy mogą się dziać w hucie…” 😉

Dla laureatów konkursu nie lada gratka! Fragmenty nagrodzonych prac opublikowane zostaną w miesięczniku Twój Chorzów. W puli nagród znalazły się ponadto specjalne zaproszenia na uroczyste otwarcie Muzeum Hutnictwa w Chorzowie (2021), a także zestawy atrakcyjnych upominków miejskich.

Ołówki w dłoń i do dzieła!

Na Wasze zgłoszenia czekamy do 8 maja 2020 r. pod adresem mailowym: kontakt@muzeumhutnictwa.pl

Regulamin konkursu i karta zgłoszenia dostępne na stronie Muzeum Hutnictwa w Chorzowie (w organizacji): http://www.muzeum.chorzow.pl/pl/421-konkurs-na-komiks-o-tematyce-hutniczej

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:komiksrysunek