Lisek Ibisek pomaga dzieciom lepiej zrozumieć świat! Konkurs dla nauczycieli

Lisek Ibisek pomaga dzieciom lepiej zrozumieć świat! Konkurs dla nauczycieli

Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ zaprasza nauczycieli szkół podstawowych do przeprowadzenia lekcji w oparciu o materiały edukacyjne dostępne bezpłatnie na stronie www.lisekibisek.pl i wzięcia udziału w konkursie!

Konkurs przeznaczony jest dla nauczycieli wszystkich rodzajów i typów szkół podstawowych klas I – III z całej Polski. Jego celem jest popularyzacja Liska Ibiska, który pomaga dzieciom lepiej zrozumieć świat, a nauczycieli wspiera w oswajaniu z trudnymi tematami, np. co to jest niepełnosprawność albo jak poradzić sobie z lękiem i dlaczego dbanie o środowisko jest takie ważne.

Jak wziąć udział?
1. Ze strony www.lisekibisek.pl pobierz bezpłatne opowiadania Liska Ibiska i scenariusze lekcji do każdego z nich.
2. Przeprowadź zajęcia z wykorzystaniem tych materiałów w swojej klasie.
3. Do 30 listopada br. podziel się Waszymi wrażeniami w social mediach i oznacz je: #Lisekibisek #FundacjaPodajDalej #rozwój #edukacja #scenariuszezajęć #empatia #dziecidzieciom #niepełnosprawność #emocje

Spośród wszystkich postów Komisja Konkursowa wytypuje trzech zwycięzców, do których wyśle unikatową maskotkę Liska Ibiska i książeczki, a każda z zaangażowanych osób otrzyma certyfikat udziału dla siebie i swojej klasy. Szczegóły dotyczące konkursu znajdziesz w regulaminie.

A co to za projekt?

To kolejny projekt edukacyjny Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ, dzięki któremu dzieci lepiej zrozumieją otaczający świat. Stworzone materiały edukacyjne to zbiór opowiadań o Lisku Ibisku, który mówi ludzkim głosem i żyje wśród ludzi. Poprzez swoje przygody pozwala najmłodszym czytelnikom oswoić się z sytuacjami problemowymi, trudnościami rówieśniczymi, emocjonalnymi czy szkolnymi. Mówi również o niepełnosprawności, która jest bardzo delikatną, ale istotnie ważną kwestią. Pomaga kształtować u dzieci pozytywne postawy i budzić jeszcze większą empatię.

Do każdego z opowiadań dostępne są scenariusze zajęć lekcyjnych, które dają nauczycielom narzędzie do pracy z grupą w odniesieniu do danego tematu. Opowiadania można czytać lub ich wysłuchać, bowiem podopieczni i wolontariusze Fundacji PODAJ DALEJ nagrali poszczególne przygody pokazując jednocześnie, że mają w sobie talent i mogą zrobić coś dla innych. Całość wzbogacają przepiękne ilustracje, których autorką jest młoda artystka – Aniela Gach.

Tak nauczyciele piszą o Lisku Ibisku
„Akcja” z Liskiem Ibiskiem jest fantastyczna, to wartościowe opowiadana, idealnie napisane do wieku dzieci, ale również nas dorosłych skłaniają do refleksji. Dziękuję za inspiracje w scenariuszach – od poniedziałku zaczynam przygodę z Liska historiami w mojej, pierwszej klasie. Monika R.

Dziękuję bardzo, jestem pewna, że moim uczniom bardzo spodobają się przygody Liska. Pozdrawiam, Beata
* * *
W razie pytań zapraszamy do kontaktu z mamą Liska – Anią, która chętnie odpowie na wszystkie pytania: anna.walczak@podajdalej.org.pl

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie