Kultura ludowa krakowiaków i górali – konkurs z cennymi nagrodami

Góral kolorowanka, góry, wakacje w górach, malowanki dla dzieci do drukowania

Konkurs skierowany jest do uczniów klas od IV do VII szkół podstawowych z Krakowa i powiatu ziemskiego krakowskiego w roku szkolnym 2017/2018.

Tematem konkursu jest kultura materialna, duchowa i społeczna Krakowiaków i Górali Podhalańskich: budownictwo, wnętrze, strój, zajęcia rolnicze i pozarolnicze, obrzędowość doroczna i zwyczaje rodzinne, sztuka ludowa i rzemiosło artystyczne, zwyczaje krakowskie.

Warunkiem udziału  w konkursie jest udział w specjalnych lekcjach prowadzonych w zainteresowanych szkołach przez pracownika Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana, a następnie wyłonienie drużyn, które będą brać udział w eliminacjach międzyszkolnych. Po pisemnym teście do finału przejdzie 8 drużyn  z najwyższą ilością punktów. Rozgrywki finałowe będą publiczne.

Zainteresowane szkoły powinny niezwłocznie przesłać informację o chęci przystąpienia do konkursu na adres: msurma@cmjordan.krakow.pl.  

Organizatorem konkursu jest Centrum Młodzieży im, dr. H. Jordana w Krakowie.

Prosimy zapoznać się ze szczegółami regulaminu konkursu, który znajduje się na stronie: http://www.cmjordan.krakow.pl/konkursy/konkurs-wiedzy-kultura-ludowa-krakowiakow-i-gorali

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:warsztatyzwyczaje