Konkurs z serią Disney Uczy na rozpoczęcie szkoły
UD

Konkurs z serią Disney Uczy na rozpoczęcie szkoły

Konkurs z serią Disney Uczy na rozpoczęcie szkoły
Nadszedł wrzesień, a wraz z nim pożegnaliśmy wakacje i przywitaliśmy szkołę. Jednak nie dla wszystkich koniec wakacyjnego odpoczynku jest powodem do radości. Zatem, żeby poprawić humory, tym, którzy nie są zadowoleni oraz jeszcze bardziej ucieszyć tych zadowolonych z rozpoczęcia roku szkolnego, przygotowaliśmy konkurs z serią Disney Uczy od Wydawnictwa Ameet

W naszym konkursie wygrać można jeden z czterech  zestawów książek, a są to:

Zestaw nr. 1 – książki do nauki pisania i czytania

Disney Uczy. Przygoda z Czytaniem. Elementarz + ćwiczenia

Elementarz do nauki pisania i czytania – został opracowany w taki sposób, aby mogły z niego korzystać maluchy nie znające jeszcze liter oraz te, które już zaczęły naukę czytania. Podczas lektury Elementarza dzieci będą się uczyć alfabetu – każda litera zilustrowana została obrazkami przedmiotów, zwierząt itp., których nazwy zaczynają się na daną literę, kończą się nią, a także mają ją w środku. Ćwiczenia stanowią uzupełnienie Elementarza i pozwalają na utrwalenie wiedzy. Jedne z nich zostały wyposażone w ścieralne strony oraz specjalny mazak.

Disney Uczy. Kaligrafia

Co zrobić, by mały uczeń wyrobił sobie ładny, czytelny charakter pisma? Z pomocą przychodzi Kaligrafia wydana w ramach cyklu Disney Uczy. W książce znajdziemy ćwiczenia polegające na pisaniu liter w liniaturze. Dziecko uczy się poprawnie trzymać ołówek, ćwiczy cierpliwość i dokładność. Rozpoczyna od poznania prawidłowego zapisu, a następnie poprawia literki po śladzie, by na końcu ćwiczyć samodzielne pisanie. Książka jest skonstruowana tak, by mały czytelnik nie znudził się monotonną aktywnością. Znajdziemy tu także inne zadania wspierające sprawność manualną, a towarzystwo ulubionych bohaterów i dołączone naklejki sprawią, że nauka będzie dobrą zabawą.

Disney Uczy

Zestaw nr. 2 – książki do nauki matematyki

Disney Uczy. Elementarz matematyczny + ćwiczenia

Elementarz matematyczny – to cenna pomoc na początkowym etapie nauki matematyki. Stanowi skuteczny sposób na zainteresowanie dziecka tą dziedziną. Poprzez zadania o narastającym stopniu trudności wprowadza dzieci w zagadnienia, takie jak m.in.:  naukę pisania cyfr i liczb, rysowanie kształtów, naukę korzystania z linijki czy proste działania na osi liczbowej. Ćwiczenia stanowią uzupełnienie Elementarza i pozwalają na utrwalenie wiedzy. Jedne z nich zostały wyposażone w ścieralne strony oraz specjalny mazak.

Disney Uczy. Liczymy w sklepie

Książka zachęca dzieci do nauki liczenia przez zabawę. Tematem przewodnim jest sklep i tematy z nim związane, między innymi robienie zakupów. Zadania są dopasowane do wieku małego ucznia, który bawiąc się, ćwiczy pisanie cyfr oraz wykonuje proste działania matematyczne. Naukę urozmaicają naklejki wykorzystywane w ćwiczeniach. W ramach serii powstała także książka – Disney Uczy. Liczymy w warsztacie.

Disney Uczy

Zestaw nr. 3 –  książki edukacyjne dla 4-latki/latka

Disney Uczy. Zadania do Zmazywania

Podczas doskonałej zabawy przedszkolak ma okazję zmierzyć się z różnorodnymi zadaniami edukacyjnymi odpowiednimi dla swojego wieku. Ścieralne strony oraz dołączony do książki mazak sprawiają, że dziecko może wielokrotnie rozwiązywać ulubione zadania.

Disney Uczy. Alfabet do kolorowania

Rozwiązując zadania, dziecko ćwiczy rysowanie szlaczków, by płynnie przejść do nauki pisania liter po śladzie. Dzięki temu doskonali sprawność manualną i opanowuje technikę trzymania ołówka. W ćwiczeniach towarzyszą maluchowi ulubieni bohaterowie, a dodatkową atrakcją są naklejki.

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Disney Uczy. Zadania z nagrodami

Proste zadania, które rozwijają umiejętność rozpoznawania kształtów, kreślenia szlaczków, a także wspomagają naukę kolorów oraz liczenia. Za każde rozwiązane ćwiczenie na dziecko czeka nagroda w postaci naklejki z ulubionym bohaterem ze świata Disneya. To idealny sposób, aby wpłynąć na motywację małego ucznia.

Disney Uczy. Zeszyt ćwiczeń. Litery/ Liczby

Rozwiązując zadania, dziecko ćwiczy pisanie cyfr, wykonuje proste działania na liczbach oraz ćwiczy rysowanie szlaczków, by płynnie przejść do nauki pisania liter po śladzie. Dzięki temu doskonali sprawność manualną i opanowuje technikę trzymania ołówka. W ćwiczeniach towarzyszą maluchowi ulubieni bohaterowie, a dodatkową atrakcją są naklejki.

Disney Uczy

Zestaw nr. 4 – książki edukacyjne dla 5-latka/latki

Disney Uczy. Liczymy w warsztacie/ Liczymy w sklepie

Książki zachęcają dzieci do nauki liczenia przez zabawę. Tematem przewodnim jest sklep oraz warsztat samochodowy oraz tematy z nimi związane. Zadania są dopasowane do wieku małego ucznia, który bawiąc się, ćwiczy pisanie cyfr oraz wykonuje proste działania matematyczne. Naukę urozmaicają naklejki wykorzystywane w ćwiczeniach.

Disney Uczy. B jak Bella/ M jak Miki

Dziecko, bawiąc się w towarzystwie popularnych bajkowych postaci i rozwiązując różnorodne zadania dopasowane do jego wieku, zapoznaje się z alfabetem. Uczy się rozpoznawać poszczególne litery, dopasowywać słowa do obrazków, a także pisać proste wyrazy. Naukę urozmaicają naklejki, które są wykorzystywane w ćwiczeniach.

Disney Uczy

Jak zdobyć jedną z nagród?

Wystarczy, że za pomocą formularza prześlecie do nas odpowiedź konkursową. Nasze jury wybierze 4 najciekawsze, a  do ich Autorów powędrują nagrody.

Na zgłoszenia czekamy w dniach 06 września -20 września. Zapraszamy do zabawy!

Regulamin konkursu znajdziecie TUTAJ

796 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent