Konkurs plastyczny: Zwierzyniec Jana Brzechwy

Konkurs plastyczny: Zwierzyniec Jana Brzechwy

Zagłębiowska Mediateka w Sosnowcu zaprasza dzieci w wieku 6-12 lat do udziału w konkursie plastycznym „Zwierzyniec Jana Brzechwy”. Konkurs jest jedną z propozycji programowych projektu „Różne oblicza teatru. 6. Sosnowiecka Jesień Teatralna”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zadaniem uczestników jest wykonanie lalki teatralnej (pacynki, kukiełki, marionetki), inspirowanej wybranym wierszem ze zbioru Jana Brzechwy „Zwierzyniec”. Celem konkursu jest propagowanie bajek i baśni jako źródeł inspiracji twórczej, tworzenie atmosfery do zabaw literackich, pobudzenie wyobraźni, fantazji i ekspresji plastycznej.

Warunkiem udziału w konkursie jest przesłanie lub dostarczenie wykonanej lalki do dnia 17 października 2020 r. do Informatorium Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11, poziom I) wraz z wypełnioną i podpisaną kartą uczestnictwa (do pobrania na stronie www.biblioteka.sosnowiec.pl). Do każdej pracy musi być dołączona metryczka, na której znajdą się: imię i nazwisko autora pracy, nazwa postaci, którą przedstawia praca oraz tytuł wiersza ze zbioru „Zwierzyniec”.

Jury oceni oryginalność, pomysłowość i kreatywność, a także estetykę wykonania pracy. Autorzy najlepszych prac otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Finał konkursu i rozdanie nagród odbędzie się 23 października 2020 r. o godz. 10:00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11, poziom 0) podczas uroczystej Gali kończącej 6. Sosnowiecką Jesień Teatralnej.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:plastycznewierszyki