Konkurs plastyczny: Wczoraj i dziś. 15 lat Polski w Unii Europejskiej

Konkurs plastyczny: Wczoraj i dziś. 15 lat Polski w Unii Europejskiej

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa prowadzony przez MIASTO STOŁECZNE WARSZAWA zaprasza uczniów szkół podstawowych z Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego (40 gmin) do udziału w konkursie plastycznym „WCZORAJ I DZIŚ. 15 LAT POLSKI W UNII EUROPEJSKIEJ”.

Konkurs plastyczny ma na celu zobrazowanie 15-letniej obecności Polski w Unii Europejskiej, ukazanie korzyści z członkostwa w strukturach UE, podkreślenie wspólnych wartości i celów oraz pobudzenie dyskusji o przyszłości Europejczyków. Celem konkursu jest promowanie idei Unii Europejskiej oraz wskazanie korzyści płynących z bycia obywatelem Europy wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Większość obecnych uczniów szkół podstawowych urodziło się już będąc obywatelami Unii Europejskiej. Intencją tematyki konkursu jest uświadomienie im, że rzeczywistość, jaką zastali (pokój, dobrobyt, troska o zrównoważony rozwój, solidarność między europejskimi krajami, poczucie wolności i równości, itp.), jest wynikiem ciężkiej pracy wielu narodów na przestrzeni lat ku zjednoczeniu i poczuciu wspólnoty wartości i idei. Ten zastany ład jest darem, który należy pielęgnować, rozwijać i wzbogacać nie zatracając przy tym własnej kulturowej tożsamości.

Prace plastyczne powinny zostać wykonane w formie rysunku lub malunku, przy użyciu jednej z następujących technik plastycznych: kredki, pastele, farby plakatowe, tempera, pisaki lub grafika. Wymagany format to A3.

Prace oceniane będą w dwóch kategoriach wiekowych: KLASY 0-3 oraz KLASY 4-8. Nagrodą główną za zajęcie 1 miejsca w każdej z kategorii wiekowej jest APARAT FOTOGRAFICZNY.
Prace wraz z formularzem zgłoszeniowym należy przesyłać w terminie DO 17 MAJA 2019 ROKU.

Więcej informacji o konkursie znajduje się na naszej stronie – http://europedirect.um.warszawa.pl/
Wszelkie dodatkowe pytania prosimy kierować telefonicznie pod nr: (22) 443 02 26; (22) 443 07 80 lub pocztą elektroniczną na adres: europedirect-warszawa@um.warszawa.pl

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie