Konkurs plastyczny Piękno Krakowskiej Florencji dla uczniów szkół podstawowych

Piękno Krakowskiej Florencji

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie „Piękno Krakowskiej Florencji”.  Co to jest „Krakowska Florencja”? To teren dawnego miasta Kleparz, leżący obecnie w granicy Dzielnicy I Stare Miasto, a zamykający się w obrębie ulic – Basztowej, Łobzowskiej, Al. Słowackiego i Pawiej.

W dokumencie lokacyjnym spisanym w 1366 roku teren ten określono jako „ogród za miastem blisko św. Floriana”, a nowo powstałe miasto nazwano Florencją.
Czy i dzisiaj obszar dawnego miasta Kleparz można tak nazwać? Czy można odnaleźć jego piękno?
Zadaniem uczestników konkursu będzie odkrycie go i przedstawienie w formie plastycznej. Prezentowane mogą być pomniki, ulice, budowle świeckie lub sakralne „Krakowskiej Florencji”.

Ostateczny termin przyjmowania prac to 20 października 2016 r., godz. 17.00. Dzieła będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: pierwsza – klasy I – III, druga – klasy IV – VI. Prace mogą być wykonane przy wykorzystaniu dowolnej techniki plastycznej (malarstwo, rysunek, collage, witraż itp.), w formie płaskiej, w formacie nie większym niż A-2.
Nagrodą główną jest aparat fotograficzny, komisja przyzna też wyróżnienia.

Konkurs jest organizowany w ramach wystawy czasowej „Miasto bez murów. W 650. Rocznicę lokacji Kleparza (1366-2016) prezentowanej w Pałacu Krzysztofory.

Więcej szczegółów znajduje się na stronie:
http://www.mhk.pl/aktualnosci/konkurs-plastyczny-dla-uczniow-szkol-podstawowych-piekno-krakowskiej-florencji

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:historiaplastyczne