Konkurs na ilustrację do legendy nowohuckiej – VIII edycja

Konkurs na ilustrację do legendy nowohuckiej VIII edycja

Celem konkursu jest zachęcenie dzieci do bliższego poznania Nowej Huty – dzielnicy, w której się urodziły i mieszkają. Nowa Huta jest najmłodszą dzielnicą Krakowa, zbudowaną w drugiej połowie XX wieku.

Powstała jednak na terenach  dawnych podkrakowskich wsi.  Miejscowości  te, takie jak Mistrzejowice, Mogiła, Czyżyny, Bieńczyce, Krzesławice, Branice itp. posiadały  niemal tysiącletnie dzieje, własną kulturę, folklor i obyczaje, podania i legendy. Niektóre z nich weszły do skarbnicy naszej kultury, jak np. legenda o Wandzie.

Konkurs dla uczniów klas I-III nowohuckich szkół podstawowych.

VIII edycję konkursu ogłaszamy w marcu, termin nadsyłania prac minie 19 maja 2016, a ogłoszenie wyników, rozdanie nagród i wernisaż odbędzie  w Klubie „Kuźnia”, os. Złotego Wieku 14 w czasie Święta Kuźni – rodzinnego festynu plenerowego.

Uczestnicy wykonują ilustrację do wybranej legendy nowohuckiej, zamieszczonej na naszych stronach  internetowych: kuznia.edu.pl i biblioteka.kuznia.edu.pl: Gdy się podpisze cyrograf…, Zemsta świętego dębu, Tajemnica huty w Mogile opracowane przez Ryszarda Dzieszyńskiego.

Rada Dzielnicy XV Mistrzejowice sprawuje honorowy patronat nad naszym konkursem.

Biblioteka Klubu Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
Złotego Wieku 14, Kraków
12 641 68 75
e-mail: naukowa@kuznia.edu.pl

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:legendyplastyczne