Konkurs literacki – W krainie pand: opowiadania

w krainie pand

Instytut Konfucjusza zaprasza serdecznie wszystkich uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie literackim „W krainie pand: opowiadania”. Konkurs ma na celu rozwijanie wśród dzieci zainteresowania kulturą, językiem i historią. Jednocześnie chcemy pobudzić wyobraźnię, rozwijać zdolności twórcze i promować czytelnictwo wśród młodych ludzi.

Konkurs „W krainie pand” polega na indywidualnym stworzeniu opowiadania lub komiksu, w którym pojawi się przynajmniej jeden motyw związany z kulturą chińską. Prace powinny być napisane/wykonane odręcznie na maksymalnie 10 arkuszach formatu nie większego niż A4.

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest złożenie pracy wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym w biurze Instytutu lub wysłanie go listownie do dnia 05.01.2017. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 12.01.2018 r. Wyniki zostaną opublikowane na stronie internetowej organizatora (www.instytutkonfucjusza.uj.edu.pl) oraz na profilu organizatora na portalu Facebook (www.facebook.com/instytutkonfucjusza).

Oceniane prace podzielone będą na trzy kategorie wiekowe: klasy 1-3, klasy 4-5 oraz klasy 6-7.

Przy ocenie prac, komisja konkursowa, składająca się z pracowników i współpracowników Instytutu Konfucjusza będzie kierowała się następującymi kryteriami:

– zgodność z tematyką
– estetyka pracy
– oryginalność
– wartości artystyczne

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się w regulaminie: 
W krainie pand 2 edycja regulamin

w krainie pand 2 edycja formularz zgłoszniowy

Dane kontaktowe:
Instytut Konfucjusza,
Ul. Radziwiłłowska 4,
31-026, Kraków
Adres e-mail: Instytut.konfucjusza@uj.edu.pl
Telefon: 12 421-10-61

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
 

Polecamy