Konkurs dla szkół z Pasieką Edukacyjną Skrzydlaci Przyjaciele

Konkurs dla szkół z Pasieką Edukacyjną Skrzydlaci Przyjaciele

Ogłaszamy rozpoczęcie konkursu! Do wygrania m.in. dzień spędzony w pasiece edukacyjnej w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie dla jednej klasy szkoły podstawowej, gimnazjum lub szkoły średniej. Do tego degustacja miodu prosto z ula, pamiątkowe zdjęcie klasowe oraz prezent – niespodzianka dla uczestników.

Kto może brać udział?

Uczniowie szkół pod opieką wychowawcy. W szczególności zachęcamy do udziału szkoły ze Śląska, Małopolski i innych okolicznych województw. Jesteś rodzicem ucznia szkoły m.in. w Katowicach, Chorzowie, Zabrzu, Gliwicach, Mikołowie…? Koniecznie poinformuj wychowawcę o naszym konkursie!

Kiedy realizowane będą warsztaty?

Zapraszamy na zajęcia przy ulach w czerwcu 2018r. Dogodny termin zostanie ustalony z wychowawcą klasy.

Z uwagi na panujące w Polsce warunki klimatyczne warsztaty przy ulach mogą odbywać się wyłącznie przy temperaturze wyższej niż 15 stopni. Pod opieką pszczelarza będziecie zaglądali do wnętrza ula, aby zobaczyć jak żyje, pracuje i zbiera miód pszczela rodzina. Pewnie chcielibyście również skosztować świeżego miodu prosto z ula? W takim razie najodpowiedniejszym miesiącem będzie właśnie czerwiec.

 Co zapewniamy?

Stroje ochronne dla wszystkich uczestników, opiekę pszczelarza, przeszkolenie przed pracą w pasiece, degustację miodu, rejestrację fotograficzną imprezy. Przeprowadzone zostaną zajęcia edukacyjne pt. “Jak ratować zapylacze?”, a do tego przegląd uli, szukanie pszczelej królowej, “głaskanie trutnia” i wybranie plastrów z miodem.

Jaki jest cel wydarzenia?

Ochrona zapylaczy, pokazanie pracy pszczoły miodnej i omówienie roli zapylaczy dla naszego codziennego życia. Wyjaśnienie różnic pomiędzy pszczołą miodną, osą i trzmielem. Do tego promowanie zdrowego odżywiania przez spożywanie miodu oraz edukacji ekologicznej w szkołach. Chcemy przekazać Wam pasję i magię wspaniałego zawodu jakim jest pszczelarstwo. Kto wie… może część z dzieci zarażona tym cudownym pszczelim światem postanowi pójść w nasze ślady? A możemy Wam zdradzić, że kilku takich młodych pszczelarzy udało się nam już w to “wkręcić”! Najmłodszy z nich – 12 letni Kuba – już w czerwcu tego roku rozpocznie hodowlę swoich pierwszych dwóch pszczelich rodzin.

Co trzeba zrobić?

Zebrać jak największą ilość zakrętek ze słoików z miodem.

  1. Uczniowie zbierają zakrętki i etykiety ze słoików z miodem.
  2. Wychowawca przesyła lub przywozi do nas zebrane zakrętki do 30 kwietnia 2018 roku.
  3. Do 18 maja 2018 roku ogłaszamy, która szkoła zebrała największą ilość zakrętek.
  4. W czerwcu 2018 roku odbędą się warsztaty edukacyjne dla zwycięskiej klasy.
  5. Zachęcamy do udostępniania naszego konkursu na stronach internetowych, w prasie i na Facebooku.
  6. Twoja klasa chce przystąpić do konkursu? Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej: pasieka@pasiekaedukacyjna.pl
  7. Jeśli Twoja klasa chce brać udział w warsztatach edukacyjnych w pasiece niezależnie od wyników konkursu, zachęcamy do rezerwacji terminu “klasycznych” zajęć edukacyjnych na maj lub czerwiec. W razie wygranej zamienimy rezerwację na “warsztaty specjalne” w tym samym lub innym dniu.

Pozostałe nagrody

Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca otrzymają nagrody książkowe o życiu pszczół do swojej biblioteki szkolnej. Doskonałe pozycje książkowe naszej polskiej produkcji, ciekawie opisujące i pokazujące tajemnice pszczelego Świata. Obowiązkowe pozycje dla wszystkich młodych miłośników przyrody.

Aby zobaczyć jak wyglądają zajęcia edukacyjne w pasiece zapraszamy do obejrzenia galerii: https://pasiekaedukacyjna.pl/gallery/warsztaty-dla-szkol-przedszkoli/
 

https://www.facebook.com/PszczolkiBzz/

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:przyroda