Towarzystwo Przyjaciół Sopotu- Dworek Sierakowskich

Towarzystwo Przyjaciół Sopotu powstało w 1974 roku z inicjatywy miłośników miasta. Od początku celem jego członków była i jest ochrona i pielęgnacja dziedzictwa kulturowego oraz dbanie o racjonalny, zrównoważony rozwój miasta. Działalność Towarzystwa opiera się na pracy społecznej jego członków, którzy dbają o realizację przyjętego programu towarzystwa: organizację wystaw, koncertów, prelekcji, spotkań autorskich, gromadzenie wydawnictw, eksponatów, fotografii i pamiątek związanych z miastem, prowadzenie działalności wydawniczej. Towarzystwo Przyjaciół Sopotu wydaje “Rocznik Sopocki”, który jest podstawowym źródłem wiedzy o Sopocie. Wychodzi on od 1976 r. a na jego łamach publikowane są rezultaty najnowszych badań nad dziejami i problemami rozwoju społeczno-kulturalnego Sopotu.

Towarzystwo Przyjaciół Sopotu- Dworek Sierakowskich

Towarzystwo Przyjaciół Sopotu
ul. Czyżewskiego 12
Czynne: pon.-pt. 12.00-19.00 (Galeria Dworku)