Wybierz miasto
Obraz
Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

Przez muzeum jest obecnie używana część obiektów dawnego lotniska wojskowego Rakowice-Czyżyny. Zajmuje ono ocalałe polskie obiekty lotniskowe, w skład których wchodzi duży hangar lotniczy i zaplecze garażowo-magazynowe, zbudowane na przełomie lat 20- i 30-tych oraz dwa małe budynki zbudowane przez Niemców w okresie ostatniej wojny.

Obecnie w Muzeum Lotnictwa Polskiego jest zgromadzonych 176 samolotów,

7 śmigłowców, 22 szybowcei ponad 100 silników lotniczych. W zbiorach znajduje się też wiele pamiątek i przedmiotów, w tym mundurów, odznaczeń oraz medali związanych z historią lotnictwa polskiego i światowego. Prezentowane są one na licznych wystawach czasowych i stałych.

Doskonały pomysł na wyprawę zwłaszcza dla tatusiów i synków:)

Wystawy stałe:

– Historia i wspólczesność (lokalizacja: przedwojenny hangar 2 Pułku Lotniczego)

– Ekspozycja samolotów z lat 1909 -1920 (lokalizacja: nowy pawilon ekspozycyjny)

– „AlejaMigów” (lokalizacja: ekspozycja plenerowa)

– Silnikownia (lokalizacja: przedwojenne obiekty zaplecza technicznego 2 Pułku Lotniczego)

– „…Swego nie znacie – Magazyny Historii” (lokalizacja: przedwojenne obiekty zaplecza technicznego 2 Pułku Lotniczego)

– „Dzieje Krakowskiego Lotniska Rakowice-Czyżyny” (lokalizacja: nowy pawilon ekspozycyjny). Wystawa jest chwilowo niedostępna.

Al. Jana Pawła II 39
30-969 Kraków 28

tel./fax: (012) 642 87 00; (0
info@muzeumlotnictwa.pl

Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

27.05.2012
Święto Czyżyn – Dzielnica Czyżyny Dzieciom

Święto Czyżyn – Dzielnica Czyżyny Dzieciom

Liczne atrakcje czekają zarówno na dzieci jak i dorosłych, którzy 27 maja 2012 r. (niedziela)
w godzinach 15.00-20.30 zawitają do Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie
(al. Jana Pawła II 39) na festyn rodzinny Święto Czyżyn – Dzielnica Czyżyny Dzieciom.

śr-pt
08.02-24.02.2012
Zima w mieście 2012 w Krakowie

Zima w mieście 2012 w Krakowie

Rodzice! Szukacie pomysłu na to, jak Wasze dzieci mogą spędzić ferie w mieście? Zapraszamy dzieci
do Muzeum Lotnictwa w Krakowie na przezimowanie w twórczej i pełnej zabawy atmosferze.

11.12.2011
Mikołajki w Krakowie

Mikołajki w Krakowie

Teatr Hothaus i Muzeum Lotnictwa Polskiego zapraszają do
niepowtarzalnej, muzealnej scenerii.
na spektakl
„Mały Książę”
Po spektaklu spotkanie z… Mikołajem !

sob
08.10.2011
Mały Książę

Mały Książę

Nie myślcie, że „Mały Książę” jest lekturą dla dzieci – to dzieło jest prezentem od dziecka dla dorosłego, od prostoty dla kombinacji, od pokory dla pychy, od zdrowia dla choroby, od ciszy dla wrzasku, od skromności dla splendoru, od pięknych oczu dla ślepoty. Ten prezent otrzymuje Pilot wywiedziony na pustynię skrywająca wodę-życie – zostaje doprowadzony do studni, ale owa woda staje się prawdziwym źródłem życia nie tylko cielesnego, ale i wewnętrznego.

19.06.2011
Festyn rodzinny w Krakowie

Festyn rodzinny w Krakowie

Imprezie towarzyszyć będą liczne konkursy dla dzieci i rodziców, podczas których można będzie zdobyć cenne nagrody. Również poza sceną na przybyłych czeka moc atrakcji: wszyscy chętni będą mogli nieodpłatnie obejrzeć ekspozycję Muzeum Lotnictwa. Dla najmłodszych przygotowano zabawy i konkursy prowadzone przez animatorów w Ogródku Zabaw Dziecięcych oraz stanowisko malowania twarzy. Będą oni mogli również spędzać czas na beztroskiej zabawie w Wesołym Miasteczku.

sob-nd
26.06-27.06.2010
Małopolski Piknik Lotniczy

Małopolski Piknik Lotniczy

W dniach 26 – 27 czerwca już po raz siódmy na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego na historycznym lotnisku Rakowice – Czyżyny, dokładnie pośrodku Krakowa odbędzie się Małopolski Piknik Lotniczy. Na pokazy lotnicze i towarzyszące im atrakcje naziemne
zapraszamy całe rodziny. Ponownie na krakowskim niebie zaprezentuje się wiele ciekawych statków powietrznych. Jak co roku dla najmłodszych gości Pikniku będzie działać wesołe miasteczko.

13.06.2010
ŚWIĘTO CZYŻYN – DZIELNICA CZYŻYNY DZIECIOM

ŚWIĘTO CZYŻYN – DZIELNICA CZYŻYNY DZIECIOM

Już 13 czerwca (niedziela) na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego (al. Jana Pawła II 39) odbędzie się tegoroczna edycja Święta Czyżyn! Do udziału w festynie rodzinnym tradycyjnie zapraszają: Rada i Zarząd Dzielnicy XIV Czyżyny, Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta oraz Muzeum Lotnictwa Polskiego. Zaczynamy o godzinie 15.00.

zabawki dla dzieci

Przyjazne dziecku