Wybierz miasto

Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

Przez muzeum jest obecnie używana część obiektów dawnego lotniska wojskowego Rakowice-Czyżyny. Zajmuje ono ocalałe polskie obiekty lotniskowe, w skład których wchodzi duży hangar lotniczy i zaplecze garażowo-magazynowe, zbudowane na przełomie lat 20- i 30-tych oraz dwa małe budynki zbudowane przez Niemców w okresie ostatniej wojny.

Obecnie w Muzeum Lotnictwa Polskiego jest zgromadzonych 176 samolotów,

7 śmigłowców, 22 szybowcei ponad 100 silników lotniczych. W zbiorach znajduje się też wiele pamiątek i przedmiotów, w tym mundurów, odznaczeń oraz medali związanych z historią lotnictwa polskiego i światowego. Prezentowane są one na licznych wystawach czasowych i stałych.

Wystawy stałe:

– Historia i wspólczesność (lokalizacja: przedwojenny hangar 2 Pułku Lotniczego)

– Ekspozycja samolotów z lat 1909 -1920 (lokalizacja: nowy pawilon ekspozycyjny)

– „AlejaMigów” (lokalizacja: ekspozycja plenerowa)

– Silnikownia (lokalizacja: przedwojenne obiekty zaplecza technicznego 2 Pułku Lotniczego)

– „…Swego nie znacie – Magazyny Historii” (lokalizacja: przedwojenne obiekty zaplecza technicznego 2 Pułku Lotniczego)

– „Dzieje Krakowskiego Lotniska Rakowice-Czyżyny” (lokalizacja: nowy pawilon ekspozycyjny). Wystawa jest chwilowo niedostępna.

poniedziałek 9:00-15:30 (czynna tylko ekspozycja plenerowa, wtęp wolny)

wtorek-piątek 9:00-17:00

sobota-niedziela 10:00-16:00

normalny 7 zł,