Wybierz miasto

Półkolonie, kolonie, obozy

Katalog Miasta Dzieci • inne sporty

Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie

W ramach struktury MCKIS działają m.in.:

– Centrum Kultury w głównej siedzibie wraz z salą teatralną i wystawową;

– 2 hale widowiskowo-sportowe (1360 miejsc siedzących i 164 miejsca);

– 2 domy kultury;

– 3 hale sportowe;

– 2 stadiony sportowe;

– ośrodek wypoczynkowo-rekreacyjny nad zalewem Sosina;

Łącznie w MCKiS funkcjonuje 20 placówek upowszechniania kultury i sportu umiejscowionych na terenie całego miasta

KULTURA

We wszystkich placówkach działa amatorski ruch artystyczny. Pod kierunkiem kadry instruktorskiej pracują zespoły: wokalne, muzyczne, teatralne, taneczne. Dzieci i młodzież rozwijają swoje zdolności w specjalistycznych kołach zainteresowań – na zajęciach plastycznych – (rysunek, malarstwo, tkactwo, wikliniarstwo, rzeźba w glinie), rytmicznych, fotograficznych, filmowych. Często te dziedziny sztuki łączą się ze sobą, co w efekcie przynosi nowe i ciekawsze formy pracy w zakresie animacji kultury.

SPORT

MCKiS w Jaworznie prowadzi różnorodne sekcje sportowe. Uczęszczają do nich dzieci, młodzież oraz dorośli z terenu naszego miasta. Sekcje, które wchodzą w skład MCKiS to: brydż, siatkówka, koszykówka, siłowanie na ręce, taniec nowoczesny – break dance, gimnastyka artystyczna i sekcja szachowa.

ul.Mickiewicza 2
43-600 Jaworzno

(032)616-28-79, (032)616-44-91
info@mckis.jaw.pl