Wybierz miasto
Pimi w krainie tygrysów

Miejska Biblioteka Publiczna Łódź-Polesie. Filia nr 7

Filia nr. 7 mieści się przy ul. Kostki Napierskiego 4,  w samym sercu Retkini, w pobliżu skrzyżowania Al. kardynała Stefana Wyszyńskiego i ul. Armii Krajowej. Wejście znajduje się od ul. Armii Krajowej. Prowadzi do niego szeroki chodnik wzdłuż pasa zieleni oddzielającego od ulicy.

Przez cały rok biblioteka prowadzi kiermasze „książki używanej”.

Biblioteka gromadzi głównie książki, łącznie ponad 30 tys. woluminów. Na zbiory specjalne złożyły się gromadzone w latach 1974-1987 płyty analogowe, zbiór liczy obecnie 269 sztuk. Od 1988 roku gromadzono także  „książkę mówioną” na kasetach. W śladowych ilościach biblioteka posiada płyty CD, DVD, programy komputerowe.

Katalog filli można przeglądać pod tym adresem.

Z aktualnościami  z MBP Polesie można zapoznać się na blogu filii.

ul. Kostki Napierskiego 4, blok 159

filia7@mbplp.lodz.pl

Miejska Biblioteka Publiczna Łódź-Polesie. Filia nr 7

Przyjazne dziecku