Wybierz miasto
Pimi w krainie tygrysów

Miejska Biblioteka Publiczna Łódź-Polesie. Filia nr 17

Mimo, że biblioteka znajduje się na niewielkim osiedlu, to z jej zbiorów korzysta obecnie blisko 700 czytelników. Mamy nadzieję, że pozostaną z nami również w przyszłości, a wszystkich, którzy jeszcze do nas nie trafili, serdecznie zapraszamy.

Pod koniec 1989 r. na jednej ze ścian w wypożyczalni plastyk, ilustrator książek pan Jan Zieliński namalował Baba Jagę, która stała się wizytówką naszej biblioteki, a w roku 1996 nadana została nazwa „Biblioteka pod Baba Jagą”.

W roku 2012 w bibliotece powstał Punkt Informacji Komputerowej z bezpłatnym dostępem do Internetu. Obecnie zbiory Filii nr 17 to nie tylko książki i czasopisma, ale też, płyty, programy komputerowe, dokumenty filmowe.

Katalog filli można przeglądać pod tym adresem.

Z aktualnościami  z MBP Polesie można zapoznać się na blogu filii.

ul. Ossowskiego 4

filia17@mbplp.lodz.pl

Miejska Biblioteka Publiczna Łódź-Polesie. Filia nr 17

Przyjazne dziecku