Wybierz miasto

DO KIN!

Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia niezwykłego miejsca na Dolnym Śląsku – Doliny Pałaców i Ogrodów położonej u podnóża Karkonoszy. Jeszcze niedawno przede wszystkim tylko te góry, z majestatyczną Śnieżką górującą nad Karpaczem i Szklarską Porębą przyciągały rzesze turystów. Obecnie przyjeżdżają również dla unikalnego kompleksu 30 przepięknych rezydencji. Na obszarze zaledwie 102 km2 spotykają się gotyckie zamki i wieże obronne, renesansowe dwory, barokowe pałace i XIX-wieczne, neogotyckie, neorenesansowe i klasycystyczne rezydencje, wzniesione przez najwybitniejszych architektów epoki.

ul. Świdnicka 31

biuro@dolinapalacow.pl