Z odblaskami bezpieczniej!
UD

Z odblaskami bezpieczniej!

Z-odblaskami-bezpieczniej
📖 Czyta się średnio w 7 min. 🕑

Kluczowy element akcji "Z odblaskami bezpieczniej"

Kluczowym elementem akcji jest popularyzacja wiedzy na temat konieczności noszenia elementów odblaskowych, które sprawiają, że każdy z nas jest lepiej widoczny na drodze. Jest to tym ważniejsze, gdy w grę wchodzi bezpieczeństwo dzieci. Policyjne statystki podają nieodpowiednie zachowanie dzieci na drodze jako główną przyczynę wypadków z ich udziałem. W 94 proc. przypadków, do wypadków dochodzi głównie na obszarze zabudowanym, przeważnie na prostych odcinkach dróg między skrzyżowaniami oraz na przejściach dla pieszych. Najmniej bezpieczne są tereny zaludnione i uprzemysłowione, gdzie jest intensywny ruch lokalny i tranzytowy. Zagrożenie wzrasta także przy ograniczonej widoczności i po zapadnięciu zmroku.

Polskie przepisy, w szczególności Prawo o ruchu drogowym, nakazują, aby dzieci do lat 15 poruszające się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym nosiły elementy odblaskowe w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu (art. 43 par. 2). W praktyce rodzice mają trudności z zakupem dobrej jakości elementów odblaskowych. Stąd tegoroczna inicjatywa firmy Bartek, która przygotowała specjalną serię obuwia dla dzieci i młodzieży zawierającego elementy odblaskowe. Materiały odblaskowe dostarcza 3M Poland.

Najwyższa jakość

Buty Bartek z najwyższej jakości elementami odblaskowymi 3M gwarantują, że dzieci są widoczne na drodze, zwiększając tym samym ich bezpieczeństwo, jak i innych, zmotoryzowanych uczestników ruchu. Dzięki elementom odblaskowym wszytym w obuwie – na zapiętkach, z boku bucików i na noskach (w zależności od modelu) – widoczność dziecka znacznie się zwiększa. Pasek odblaskowy umieszczony na bucie sprawia, że dziecko jest widoczne w świetle reflektorów z odległości nawet 150-250 metrów. Taki „świecący” punkt zwraca uwagę kierowcy i wzmaga jego czujność. Dodatkowe elementy, jak opaski na rękawach, odblaskowe światełka przy plecakach, czy oklejony odblaskami rower wpływają na jeszcze większą poprawę widoczności dziecka, a tym samym na jego bezpieczeństwo.

Elementy odblaskowe

Elementy odblaskowe w formie pasków, czy naszywek, użyte w butach Barek stanowią spójną kompozycję, tak by sprostać gustom dzieci i ich rodziców. Firma 3M gwarantuje wysoką jakość materiałów odblaskowych, które są odporne na zabrudzenie, ścieranie, wahania temperatur, wpływ deszczu oraz na warunki konserwacji. Spełniają też normę EN-PN 471, która stawia bardzo wysokie wymagania materiałom odblaskowym wykorzystywanym do produkcji odzieży ostrzegawczej.

– Obuwie firmy Bartek zawsze było utożsamiane ze słowem bezpieczeństwo – antypoślizgowe podeszwy, profilowane wkładki, odpowiednio sztywna tylna część buta itp. Dzięki odblaskowym elementom z firmy 3M użytym w naszym obuwiu mamy nadzieję rozszerzyć znaczenie tego słowa. Cieszymy się bardzo, że dzięki wprowadzeniu elementów odblaskowych będziemy mogli bezpośrednio przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa dzieci na drodze. W ten sposób nasza dalekowzroczna idea związana z profilaktyką i bezpieczeństwem będzie miała zastosowane w życiu codziennym. – powiedziała Katarzyna Gałązka, Główny Projektant firmy Bartek.

– Działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci i dorosłych na drodze od lat wpisane są w politykę naszej firmy. Udział w akcji „Z odblaskami bezpieczniej!” to kolejna inicjatywa, z której jesteśmy dumni, a także kontynuacja naszych dotychczasowych działań, m.in. w Partnerstwie Dla Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Cieszymy się, że firma Bartek – uznana przez rodziców marka obuwia dla dzieci i młodzieży – zaprosiła nas do współpracy. To będą pierwsze buty na polskim rynku z elementami odblaskowymi. Doskonała jakość naszego produktu użytego w produkcji butów sprawi, że będą one spełniały swoją rolę – poprawiały bezpieczeństwo dzieci – powiedział Tomasz Misztal, Dyrektor Handlowy Rynku Ochrony i Zabezpieczeń w 3M Poland Sp. z o.o.

Edukacja społeczna

Zdając sobie sprawę jak istotna jest edukacja społeczna, zarówno wśród dzieci jak i dorosłych w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego, organizatorzy akcji stworzyli specjalną stronę internetową www.zodblaskamibezpieczniej.pl. Znajdują się na trzy sekcje informacyjne: dla rodziców, nauczycieli i dla dzieci. Rodzice i nauczyciele, odpowiedzialni za bezpieczeństwo najmłodszych, znajdą tam ciekawostki, materiały informacyjne oraz wskazówki jak rozmawiać z dziećmi o ich bezpieczeństwie na drodze. Dla dzieci są gry i zabawy edukacyjne.

Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego – patronat merytoryczny.

UWAGA: Buty z elementami odblaskowymi 3M dostępne będą sklepach Bartka od 24 sierpnia 2007 r. w wielu modelach i w rozmiarach 19-40.

O Bartek Sp. J.

 

Firma Bartek to znany producent butów dla dzieci i młodzieży, działający od ponad 15 lat, która stawia przed sobą jasny cel – by produkować buty ładne i przede wszystkim zdrowe. Obecnie firma rocznie produkuje 800 tys. par butów i jest liderem w segmencie butów dla dzieci i młodzieży. Siedziba firmy mieści się w Mińsku Mazowieckim, tam jest też magazyn centralny firmy i centrum logistyczne. Co roku przygotowuje się do sprzedaży ok. 300 wzorów, które są projektami autorskimi, opracowanymi przez głównego projektanta i dział przygotowania produkcji. W tym celu przedstawiciele firmy aktywnie uczestniczą w międzynarodowych targach branżowych we Włoszech, Hiszpanii, Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii czy Stanach Zjednoczonych, zdobywając wiedzę na temat najnowszych materiałów, wzorów i tendencji rynkowych. Wzory butów są opracowywane we współpracy ze specjalistami z Centralnego Laboratorium Przemysłu Obuwniczego w Krakowie oraz z Instytutem Matki i Dziecka. To zaś pozwala na jak najlepsze dopasowanie butów do wymagań rozwojowych dzieci, tak by stopy dzieci prawidłowo się rozwijały.

Gotowe wyroby są oferowane w 41 salonach firmowych w największych miastach oraz w 250 sklepach multibrandowych na terenie całej Polski. Wyroby firmy są również eksportowane do 14 krajów świata, gdzie zdobyły już sobie uznanie klientów. Bartek aktywnie angażuje się w akcje społeczne. Jedną z ostatnich inicjatyw jest działająca od maja 2007 r. Akademia Zdrowej Stopy. W ramach tej akcji wszyscy chętni rodzice mogą bezpłatnie przebadać stopy swoich dzieci w wieku 0-14 lat i sprawdzić, czy są kształtowane prawidłowo.

(www.bartek.com.pl ) (www.akademiazdrowejstopy.pl).

O 3M Company

 

3M Company jest liderem na światowych rynkach w większości oferowanych linii produkcyjnych, prowadzącym zdywersyfikowaną działalność przemysłową i operacyjną w 60 krajach. 3M zatrudnia 67.000 pracowników i dysponuje gamą 50.000 produktów. 3M jest liderem na wielu rynkach, m.in. na rynku przemysłowym, transportu i drogownictwa, telekomunikacji, bezpieczeństwa, ochrony i zabezpieczeń, produktów medycznych i stomatologicznych. Kluczem do sukcesu 3M są: wszechstronność, innowacyjność i poważne podejście do zagadnień ochrony środowiska naturalnego. Atutem firmy jest silna baza technologiczna. Od wielu lat główne założenia strategii firmy pozostają niezmienne – są nimi: ciągły rozwój innowacyjnych technologii i produktów oraz ekspansja na nowe rynki. (www.3m.com)

3M Poland Sp. z o.o. jest filią koncernu Minnesota Mining and Manufacturing i została założona w Polsce w 1991 roku. Centrala mieści się w Kajetanach k/Warszawy, a biura regionalne w Gdańsku, Katowicach i Wrocławiu.

3M Poland posiada zakład produkcji medycznej we Wrocławiu oferujący m.in. popularne plastry 3M Viscoplast oraz sztuczne unieruchomienia Scotchcast™, jak również zakład z branży nowoczesnych technologii gdzie produkowana jest folia optyczna do monitorów LCD. Obecnie firma jest w trakcie realizacji kolejnej inwestycji – nowoczesnej fabryki taśm przemysłowych przy ulicy Kowalskiej we Wrocławiu w ramach Wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej. 3M Poland posiada w swojej ofercie ponad 10.000 produktów. Łączna sprzedaż w roku 2006 wyniosła 566 tysięcy złotych, a firma odnotowała 26% wzrost. Lokalna oferta jest przygotowywana w kilkunastu działach firmy (www.3m.pl).

 

568 ocen
4.95
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent