XII Puchar TP w Piłce Nożnej

XII-Puchar-TP-w-Piłce-Nożnej
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

W XII Pucharze TP o tytuł Mistrzów Polski w Piłce Nożnej 11-latków będzie walczyć prawie 2300 drużyn szkolnych i uczniowskich klubów sportowych. Jest to o 300 zespołów piłkarskich więcej niż w zeszłorocznej edycji turnieju.

Najwięcej zespołów małych piłkarzy pochodzi z województwa lubelskiego (270), podkarpackiego (235) i małopolskiego (204).

Etap rozgrywek eliminacyjnych
Obecnie rozpoczyna się etap rozgrywek eliminacyjnych XII Pucharu TP. Od 21 maja drużyny rozpoczną zmagania w finałach wojewódzkich. W wakacje najlepsi będą trenować formę na obozach sportowych, półfinały rozegrane zostaną w sierpniu i we wrześniu, a Wielki Finał w dniach 21-23 września br.

Zwycięskie drużyny dziewcząt i chłopców, oprócz tytułu Mistrzów Polski w Piłce Nożnej 11-latków, pucharów i medali zdobędą nagrodę główną – zobaczą na żywo mecz eliminacyjny Polskiej Reprezentacji Piłkarskiej do EURO 2008.

Puchar TP w Piłce Nożnej dla Dzieci im. Marka Wielgusa jest największą ogólnopolską piłkarską imprezą dla dzieci i jedyną w Polsce, pod Honorowym Patronatem UEFA.

Więcej informacji o Pucharze TP
Więcej informacji o Pucharze TP można znaleźć na stronie internetowej pod adresem www.tp.pl/puchartp.. Oprócz turniejowych i piłkarskich ciekawostek jest tam wiele konkursów, gier online oraz wiele innych atrakcji dla dzieci. W serwisie zamieszczone są również specjalne działy przeznaczone dla trenerów i rodziców.

Organizatorem XII Pucharu TP w Piłce Nożnej dla Dzieci im. Marka Wielgusa jest Polski Związek Piłki Nożnej, a głównym sponsorem – Telekomunikacja Polska.

Polecamy również  XIV Turniej im. Marka Wielgusa w Reszlu oraz Piłkarski Puchar Dzieci Danone

 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent