UD

Wypadanie włosów a ciąża – kiedy się pojawia i jak temu zapobiegać?

Wypadanie włosów a ciąża – kiedy się pojawia i jak temu zapobiegać?
📖 Czyta się średnio w 5 min. 🕑
Wiele kobiet w okresie ciąży nie zdaje sobie sprawy z tego, że warto zadbać o stan skóry głowy oraz włosów. Dzięki temu zarówno w czasie oczekiwania na poród, jak i tuż po nim, włosy nie będą wypadać w zatrważających ilościach. Sprawdź, jakie produkty kosmetyczne warto stosować po ciąży na wypadające włosy oraz dlaczego ten problem dotyczy tak wielu kobiet, które urodziły dziecko.

 Czas oczekiwania na dziecko jest naprawdę wyjątkowy. Warto jednak pamiętać o tym, aby dbać o swój organizm tak dobrze, jak tylko to możliwe. Stosując produkty marki Hairlust, możesz realnie wpłynąć na stan swoich włosów i skóry głowy, a to finalnie przełoży się na zmniejszone ryzyko wypadania włosów w czasie trwania ciąży, jak i bezpośrednio po porodzie.

Dlaczego kobiety tracą włosy po ciąży?

Jest wiele czynników, które powodują, że włosy w ciąży po prostu nadmiernie wypadają. Ogromny wpływ na ten fakt ma gospodarka hormonalna organizmu kobiety, która w czasie ciąży zmienia się o 180 stopni. Burzliwe zmiany w ciele kobiety często też korzystnie wpływają na stan włosów – wiele przyszłych mam wskazuje, że ich włosy w czasie oczekiwania na potomka stały się mocniejsze, grubsze, lśniące, a nawet i wyraźnie dłuższe.

Spora część kobiet walczy z zupełnie odwrotną sytuacją, która powoduje, że włosy stają się słabsze, końcówki rozdwajające, a dodatkowo tracą swój dawny blask. Te czynniki połączone z nadmiernym wypadaniem włosów mogą skutecznie uprzykrzyć życie każdej przyszłej mamie. Wysoki poziom estrogenu to najważniejszy czynnik, który powoduje wydłużenie fazy wzrostu i odpoczynku włosa, co przekłada się na mniejsze wypadanie włosów w ciąży.

Po urodzeniu dziecka poziom hormonów drastycznie spada, a organizm wraca do poprzedniego stanu. To właśnie z tego względu włosy po ciąży zaczynają stopniowo wypadać. Warto też wiedzieć, że włosy mogą wypadać po traumatycznych przeżycia, a ciąża z pewnością zalicza się do jednej z najbardziej stresujących sytuacji w życiu.

Wypadanie włosów po porodzie – kiedy może się pojawić?

Pierwsze wypadanie włosów po ciąży możesz zauważyć tuż po porodzie lub dopiero wtedy, kiedy odstawisz dziecko od karmienia piersią. Większość kobiet w tym okresie traci nawet 30% włosów, co może być mocno widoczne i powodować dyskomfort psychiczny. Aby zapobiegać tego typu przykrym skutkom poporodowym, warto zainwestować w dobre kosmetyki marki Hairlust. Nawet po 3-miesięcznej kuracji, możesz zauważyć pierwsze pozytywne zmiany
w odbudowie włosa już od nasady.

Czy można powstrzymać wypadanie włosów po porodzie?

Niestety nie istnieją niezawodne metody, które pozwalają zapobiegać wypadaniu włosów po porodzie. Oczywiście każda kobieta jest inna, dlatego wiele zależy od samego organizmu. Jeśli tracisz włosy po ciąży… możesz tylko podjąć działania, które pozwolą Ci na odbudowę ich struktury, ich wzmocnienie, a także poprawę kondycji skóry głowy, z której wyrosną zupełnie nowe, mocne włosy.

Chcesz dowiedzieć się, jakie są skuteczne sposoby pozwalające na odzyskanie włosów, które wypadły tuż po urodzeniu dziecka? Możesz przede wszystkim zastosować profesjonalne produkty marki Hairlust – odżywki i szampony, które zawierają w swoim składzie ekstrakty roślinne oraz wiele substancji wzmacniających włosy już od nasady. Ciekawą opcją są też bezcukrowe, wegańskie żelki na porost włosów, które zawierają biotynę i cynk. Dla kobiet, które nie mają problemu z połykaniem tabletek, doskonałą opcją są także tabletki wegańskie – dodatkowo wzbogacone o aminokwasy.

Wypadanie włosów po ciąży – jak skutecznie temu zapobiegać?

Kobiety po urodzeniu dziecka mocno stresują się nadmiernie wypadającymi włosami i boją się, aby całkowicie nie stracić swojej dotychczasowej fryzury. Oto kilka wskazówek, które zdecydowanie warto zastosować, jeśli nie chcesz stracić wszystkich włosów po ciąży:

  1. Zadbaj o zdrową i zbilansowaną dietę – dostarczanie do organizmu niezbędnych witamin i minerałów to gwarancja utrzymania gospodarki hormonalnej w należytym stanie, a to właśnie ona przekłada się na poziom wypadania włosów.
  2. Stosuj suplementy witaminowe – możesz wybrać produkt marki Hairlust – Hair Formula Gummies for Women lub inne suplementy, które zawierają w sobie biotynę, witaminę D oraz cynk.
  3. Stosuj dobrej klasy odżywki i szampony – postaw na profesjonalne kosmetyki Hairlust. Na wypadające włosy doskonale nadają się odżywki Split Fix Duo, a także kuracja Grow Perfect Thickening Spray, która wzmacnia włosy już od nasady.
  4. Zadbaj o odpowiednią dawkę snu.
  5. Rozczesuj włosy delikatnymi szczotkami, które nie uszkodzą ich struktury.
  6. Unikaj prostownicy i gorącego powietrza z suszarki – dzięki temu sprawisz, że włosy będą mocniejsze i mniej podatne na wypadanie.

Podsumowując – żadna kobieta nie będzie w stanie uniknąć wypadania włosów po ciąży. Możesz jednak wykorzystać profesjonalne kosmetyki do włosów, suplementy oraz wybrać zdrowy tryb życia – połączenie tych trzech wskazówek pozwoli Ci odbudować włosy od nasady, a nawet delikatnie zmniejszyć ryzyko ich wypadania w przyszłości.

Materiał zewnętrzny

736 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent