Wyjazd rodzinny z dziećmi? Wybierz Grecję!

📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Grecja uznawana jest za jeden z najlepszych kierunków na rodzinne wczasy. Znaleźć tu można mnóstwo atrakcji dla najmłodszych, ale także dorośli będą zachwyceni wypoczynkiem! Poznaj miejsca, które koniecznie warto zobaczyć z dziećmi!

Jeśli szukasz pięknego, malowniczego kraju, w którym warto spędzić urlop całą rodziną, wakacje w Grecji 2024 powinny być pierwszym wyborem! Dlaczego są tak bardzo polecane i które miejsca będą idealne także dla dzieci? Przeczytaj poniższe propozycje!

Kreta

Kreta to zdecydowanie królowa greckich wysp – nadaje się na wyjazd całą rodziną, także z małymi dziećmi. Pełna kontrastów i niezwykle urokliwa, z piaszczystymi plażami i płytkimi, czystymi wodami. Pobudza dziecięcą wyobraźnię ze względu na piracki klimat oraz urokliwe uliczki bezpośrednio związane z mitologią. Zabytki warte zobaczenia z najmłodszymi to m.in. Monastyr Triada, Monastyr Arkadi czy pałac minojski Knossos.

Kefalonia

Najmłodsi turyści zachwycą się bujną zielenią, kolorowymi, malowniczymi portami oraz piaszczystymi plażami. Można tutaj spotkać wolno żyjące żółwie Caretta caretta, które z pewnością będą wspaniałą atrakcją. Zaletą Kefalonii jest niemal zawsze piękna pogoda, wszechobecny spokój i atmosfera wakacyjnego relaksu. Jest to również stosunkowo tani kierunek urlopu rodzinnego.

Peloponez

Półwysep znany z mitologii greckiej, dlatego przed wyjazdem koniecznie obejrzyj z dziećmi bajkę o Herkulesie. Wyobraźnię całej rodziny rozbudzą również Olimpia i Delfy. Najciekawsze przyjazne rodzinom plaże znajdują się m.in. w Gytheio i na wyspie Elafonisos. Można zatem zaplanować tutaj wycieczki zarówno pełne zwiedzania, jak i spędzać dnie nad wodą, korzystając z piasku i ze słońca. W miastach rodzice mogą liczyć na wszelkie udogodnienia dla dzieci.

Rodos

Rodos zwana jest Wyspą Słońca. Nic dziwnego – stale panuje tu piękna pogoda i atmosfera radości. Zarówno hotele, jak i atrakcje miejscowe są przygotowane dla całych rodzin. Półwysep Prasonisi, Dolina Motyli, stare miasto oraz Akropol spełnią oczekiwania każdego, bez względu na wiek. Charakterystyczne dla Rodos są ponadto liczne, interesujące animacje dla dzieci przygotowywane przez specjalistów.

Saloniki

Saloniki oferują mnóstwo atrakcji typowo dla dzieci. Wyróżnić należy zwłaszcza park eksperymentów Noesis, park dinozaurów, ZOO z muzeum historii naturalnej. Znajdują się tu także malownicze i czyste plaże oraz atrakcje, z których z pewnością skorzystają dorośli, m.in. Muzeum Kultury Bizantyjskiej, łuk triumfalny Galeriusza czy punkt widokowy na Białej Wieży. Na koniec pobytu koniecznie odwiedź gorące źródła w Salonikach!

Ateny

Na koniec warto wspomnieć o Atenach – stolicy Grecji. Na samym Akropolu można wybrać trasę przygotowaną specjalnie dla dzieci. Dodatkowo godne uwagi są: Muzeum Historii Naturalnej, interaktywne Muzeum Helleńskie dla dzieci oraz piaszczyste plaże. Szczególną popularnością cieszą się Legrena, Schinias i Vouliagmeni. Można tu miło spędzić czas nawet z najmłodszymi członkami rodziny.