Weleda
Weleda Baby

Wirusy. Recenzja książki

Książka wirusy opinie
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Chyba każdy z nas przynajmniej raz w życiu zachorował na chorobę wywołaną przez wirusy, ale czy mieliśmy niezbędną wiedzę, aby przejść przez nią najkrócej, jak tylko się da? Odkąd mamy pod ręką książkę Ewy i Natalii Karpińskiej „Wirusy”, życie stało się prostsze. Piękne ilustracje Joanny Lenart, lekki, dowcipny język i nietypowe podejście do trudnego tematu chorób powodują, że książkę dobrze czyta się również dzieciom. Pomysłowe, nowatorskie zastosowanie folii z naniesionymi na nich objawami chorób sprawia, że sami możemy się domyślić, co nam się przytrafiło i jaki aktualnie wirus nas opanował.

Książka jest porządnie opracowana merytorycznie przez lekarza pediatrii, panią Lucynę Śnieg. Katarzyna Dziuba i Karolina Węglarzy spowodowały, że książka pięknie się prezentuje, ma trwałą, twardą okładkę i można ją nawet podarować na prezent. Marta Woszczak pracowała nad redakcją tekstów i to dzięki niej tak dobrze czyta się książkę o, co tu kryć, trudnej i niepopularnej tematyce.

„Wirusy” nie są podręcznikiem lekarskim, chociaż dostarczają wyczerpującej, praktycznej wiedzy na temat chorób. Jest powieść przygodową, nawet lekko kryminalną, w której jest wielu złych i dobrych bohaterów, ale są tak przedstawieni,że raczej nas śmieszą niż straszą. Książka posiada wirusłownik, do którego można sięgnąć w trakcie czytania. Na końcu książki znajduje się notatnik na ważne zapiski czy wnioski po przeczytaniu lektury.

Przeczytajcie „Wirusy”, aby nie bać się ich i wiedzieć, jak sobie z nimi radzić. 

Marta Tymowska-Malec, poligon-blog.blogspot.com

Zapraszamy do działu recenzji Miasta Dzieci! 

539 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
Marta Tymowska-Malec

Marta Tymowska-Malec

Recenzentka wydarzeń kulturalnych i nowości wydawniczych. Miłośniczka podróży, dobrej kuchni i biegania. Mama Igora i dumna posiadaczka 2 kotów. Rodzinny kaowiec. Jak nie śpi, to planuje podróże. Jak śpi, to śni o podróżach. Uwielbia pracę z dziećmi. Autorka bloga www.poligon-blog.blogspot.com

 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent