Weleda
Weleda Baby

WierszoPlecie w szkolnym świecie. Recenzja

Wierszoplecie
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Na dużą uwagę zasługują proste i bardzo kolorowe ilustracje, które nawiązują tematyką do danego wiersza. Zwróciła na nie uwagę, nie tylko moja córka, ale także i mąż, osobiście i mnie się one bardzo podobają.
Wiersze bardzo przyjemnie się czyta, gdyż rymy są parzyste, przy okazji są one tak proste, że nie trzeba tłumaczyć dziecku użytego słownictwa. Są one dość krótkie, za to niezwykle interesujące.

Książka podzielona jest na rozdziały i tak np. odnajdziemy tutaj świat krasnali, kolorową jesień, wiosnę radosną czy też mroźną zimę. Jednak największą moją uwagę skupił rozdział „w szkolnym świecie” gdzie znalazłam wiersze ortograficzne, a także logopedyczne. Z tych akurat najbardziej się cieszę, gdyż moja córeczka ma z tym największym problem. Dzięki tym wierszykom mała może razem ze mną ćwiczyć, powtarzając po mnie usłyszany tekst.

Zdecydowanie polecam tę pozycję, warto ją mieć w swojej domowej bibliotece. Książka pomimo swoich niewielkich rozmiarów zawiera mnóstwo różnorodnych wierszy, a co najważniejsze, nigdy wcześniej ich nie słyszałam. Czas spędzony w towarzystwie tej książki na pewno nie będzie nudny, a dodatkowo może nauczyć maluszka czegoś nowego.

Katarzyna Jakuszko

WierszoPlecie w szkolnym świecie
Aneta Kołat
WIERSZE DLA DZIECI (3-8 lat)
Oprawa: miękka
Format: 160×230 mm
Liczba stron: 68, kolorowe ilustracje
Ilustracje: Anna Wrzosek
Premiera: 17 kwietnia 2015
Warszawska Firma Wydawnicza

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Zapraszamy do działu recenzji Miasta Dzieci! 

 

805 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent