Wielofunkcyjne wózki 3w1 – jeden zakup, a dobry

Wielofunkcyjne wózki 3w1 – jeden zakup, a dobry

Wózki 3w1 składają się z kilku elementów niezbędnych dla każdego dziecka. Rodzice ze względu na wygodę i kwestie budżetowe najczęściej wybierają właśnie wózki wielofunkcyjne. Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość zamontowania różnych elementów na ramie wózka. Oto najważniejsze cechy i funkcje takich zestawów oraz informacje, na które warto zwrócić uwagę przed dokonaniem zakupu.

Wielofunkcyjne wózki 3w1 to modele złożone z kilku głównych elementów. Podstawą zestawu jest rama wózka osadzona na 4 lub 3 kołach – w zależności od wybranego modelu. To na niej montuje się gondolę, siedzisko spacerówki oraz pierwszy fotelik samochodowy 0-13 kg. Wszystkie elementy są z sobą kompatybilne, a ich montaż jest szybki i prosty. Całość tworzy funkcjonalny zestaw podróżny, który ułatwia wyjazdy z małym dzieckiem. Rodzice cenią w zestawach przede wszystkim wolność wyboru i niezależność w działaniu. Sami decydują, jak często będą korzystać z opcji montażu fotelika na ramie wózka. Dużo zależy od stylu życia oraz indywidualnych potrzeb dziecka.

Gondola – pierwszy element wózka 3w1

W pierwszej kolejności rodzice korzystają z gondoli noworodkowej, którą montuje się na ramie wózka w specjalnych adapterach. To najlepszy wybór dla dzieci od urodzenia do 6 miesiąca życia. Gondola to również element zestawu 3w1, który najlepiej chroni dziecko przed wychłodzeniem podczas spacerów. Miękki materacyk z przytulnym w dotyku pokrowcem zapewnia wygodną podróż i pozycję zgodną z jego anatomią. Wysokie boki gondoli zapewniają mu bezpieczeństwo. Wielosekcyjna budka osłania je przed słońcem, wiatrem i deszczem. Warto by była wykonana z materiału chroniącego przed UV – na stronie abcGPS można łatwo przefiltrować modele pod kątem tego parametru. Często tapicerka jest wykonana z materiałów, które pochłaniają wilgoć, co zapewnia dziecku podróż w komfortowych warunkach. Nowoczesne gondole w wózkach wielofunkcyjnych mają też wstawki z siateczki, które można odsłonić w dowolnym czasie – to otwory wentylacyjne, które chronią dziecko przed przegrzaniem podczas spaceru w upalne dni.

Spacerówka do 15 kg lub 22 kg

Gdy niemowlę wyrośnie z gondoli, nauczy się samodzielnie siedzieć – czas na zmiany. Po jej demontażu, na ramie wózka dziecięcego 3w1 montuje się siedzisko spacerówki. Jeśli wybrany model jest dwukierunkowy, warto rozpocząć spacery, montując spacerówkę w taki sposób, by dziecko siedziało twarzą do rodzica. Takie ustawienie zapewni maluszkowi stały kontakt wzrokowy z rodzicem, co ułatwi adaptację. Najczęściej w wieku 12 miesięcy dziecko jest już gotowe na spacerowanie także przodem do kierunku jazdy, co zwiększa jego pole widzenia i ułatwia obserwację otaczającego świata.

Siedzisko spacerówki powinno być wyposażone w szelki bezpieczeństwa oraz poprzeczny pałąk. Te dwa elementy zabezpieczają dziecko przed wysunięciem się z wózka w czasie spaceru. Regulowany kąt nachylenia oparcia pozwoli na dopasowanie pozycji do potrzeb dziecka. Jeśli w wybranym modelu producent pozwala rozłożyć oparcie do pozycji płaskiej, dziecko będzie drzemało w wygodnej pozycji. Regulowana budka powinna być obszerna i chronić dziecko przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Podnóżek powiększa obszar spania i pomaga utrzymać wygodną pozycję podczas spaceru. Spacerówki dziecięce najczęściej mają homologację do 15 kg lub 22 kg. Jeśli rodzice planują korzystać z niej dłużej, warto zwrócić uwagę na maksymalne obciążenie siedziska. Warto również sprawdzić rodzaj kół i amortyzację – aby spacery były komfortowe w każdym terenie.

Bezpieczny fotelik samochodowy – najważniejszy składnik wózka 3w1

Kolejnym elementem, który można zamontować na ramie wózka dla dziecka 3 w 1, jest fotelik samochodowy z kategorii wagowej 0-13 kg. To jedyna grupa wagowa fotelików, którą można zainstalować na ramie, a jednocześnie najważniejszy element wózka wielofunkcyjnego.

Najważniejszą funkcją każdego fotelika samochodowego jest zapewnienie dziecku bezpiecznej podróży samochodem. Fotelik powinien zatem spełniać warunki obowiązującej normy R129. Warto zwrócić uwagę, czy wybrany model brał udział w teście ADAC, a jeśli tak, to ile gwiazdek otrzymał. Ta informacja potwierdza skuteczność zastosowanych w foteliku systemów bezpieczeństwa. Z pewnością w pierwszym okresie korzystania z fotela przyda się wkładka redukcyjna, która zapewni odpowiednie ułożenie ciała noworodka i zredukuje ewentualne wstrząsy w czasie podróży. Pasy bezpieczeństwa, w które jest wyposażone nosidełko, pomagają utrzymać ciało dziecko w bezpiecznej strefie. Dobre foteliki samochodowe mają wyprofilowane oparcie, a regulowana wysokość zagłówka zapewnia ochronę głowy i karku na każdym etapie wzrostu.

Fotelik, który można zamontować na ramie wózka 3w1, ułatwia wykonanie codziennych zakupów lub odbycie zaplanowanego spaceru z dala od miejsca zamieszkania. Małe dzieci, które najczęściej zasypiają w czasie jazdy, przenosi się w foteliku i wpina na ramę wózka z wykorzystaniem odpowiednich adapterów. Demontaż i montaż przebiega szybko i sprawnie, więc nie zakłóca drzemki dziecka oraz pozwala realizować rodzicowi zamierzony plan.

Wózki dziecięce 3w1 to dobra propozycja dla rodziców, którzy cenią funkcjonalne rozwiązania. Do ich zalet można zaliczyć także cenę, która najczęściej jest nieco niższa w porównaniu do zakupu każdego elementu oddzielnie. Wózki wielofunkcyjne ułatwiają podróżowanie z dzieckiem przy zachowaniu optymalnego poziomu bezpieczeństwa i komfortu.

Dalsze informacje o wózkach 3w1 można znaleźć na stronie bloga Najlepszewozki.pl

Materiał promocyjny
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
ZOBACZ TAKŻE:wózki