Weleda
Weleda Baby

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych

📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Inicjatorem akcji jest Miejska Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Dzięki współpracy Urzędu Miejskiego, Straży Miejskiej i Policji wszystkie maluchy będą lepiej widoczne i bezpieczniejsze w drodze do szkoły. Kamizelki i odblaskowe opaski zostaną przekazane uczniom i dzieciom z przedszkoli Nr 4, Nr 7, Nr 15i Nr 52 i szkołom podstawowym Nr 17,  Nr 45, Nr 49 wręczy je  przedstawiciel Prezydenta Miasta Gdańska  oraz przedstawiciele Miejskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Policji  i Straży Miejskiej. Podczas spotkania, dzieci przedstawią program artystyczny i pochwalą się znajomością podstawowych przepisów ruchu drogowego.
W ramach akcji każde miejskie przedszkole otrzyma 25 kamizelek odblaskowych, a wszystkie dzieci 6-cioletnie z przedszkoli i szkół podstawowych opaski odblaskowe.
Ponadto do końca stycznia 2010 przedstawiciele Sekcji Ruchu Drogowego Policji i Straży Miejskiej przekażą dzieciom: 1.000 kamizelek odblaskowych i 3.800 opasek odblaskowych młodszym dzieciom ze szkół oraz 1.500 kamizelek trafi do przeszkoli. W Gdańsku będą widoczne grupy przedszkolaków w kamizelkach odblaskowych z numerem swojego przedszkola.
           Kamizelki i opaski dla dzieci to tylko część „Miejskiego Programu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Gdańsku". W trosce o bezpieczeństwo gdańskich dzieci zaplanowano również wykonanie m.in. poziomych znaków ostrzegawczych na jezdniach.
Odblaskowe upominki są wsparciem edukacji i działań profilaktycznych służb mundurowych przez gdański samorząd. Powyższa akcja odbywa się już drugi rok i będzie kontynuowana w latach następnych.
Koszt akcji w całości ze środków BRD: 25.620 PLN

Polecamy również  Z odblaskami bezpieczniej! oraz Bezpieczeństwo Dla Wszystkich

 

źródło www.gdansk.pl

858 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent