Vladek – najmilszy wampirek na świecie. Recenzja książki dla dzieci

Vladek najmilszy wampirek na świecie
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Boisz się ciemności? Nie lubisz pająków? Cmentarz po zachodzie słońca napawa Cię lękiem?

Vladek – mimo, że jest wampirem – także odpowie twierdząco na te pytania.

Bohater serii Vladek – najmilszy wampirek na świecie nie pasuje do pozostałych członków swojej rodziny.  Jest strachliwy, nieśmiały i ufny wobec ludzi.

Jego rodzice mają z nim niemały problem – Vladkowi trudno opanować wampirze sztuczki, nie przepada za piciem krwi, a na dodatek chce chodzić do prawdziwej szkoły i przyjaźnić się z dziewczynką o imieniu Milka. Poza tym, zamiast doskonalić swoje wampirze umiejętności, czyta ulubioną książkę.

Seria książek o Vladku to świetna pozycja dla dzieci w wieku szkolnym. Nie są to mroczne opowieści mrożące krew w żyłach. Oprócz zabawnego tekstu, autorka ozdobiła strony śmiesznymi  ilustracjami, a główny bohater jest sympatyczny i grzeczny.

W lekturze przeczytamy o przyjaźni – wartości, którą warto pielęgnować, ponieważ pomaga w trudnych chwilach. Przekonamy się, że trzeba mieć marzenia i walczyć o to, aby udało się je zrealizować. Dowiemy się, jak ważna jest tolerancja i akceptacja innych, różnych od nas osób.

Seria książek o wampirku – mimo tego, że posiada elementy fikcyjne – uczy, jak być otwartym na innych ludzi i pokazuje, że trzeba kochać najbliższych nie za ich zalety, tylko pomimo ich wad.

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Kinga Lenartowicz

Vladek. Najmilszy wampirek na świecie
Anna Wilson
Wydawnictwo Czytelnia
Rok wydania 2018
Oprawa twarda
Liczba stron: 150
Format 14.5 x 20.5 cm

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent