Vladek – najmilszy wampirek na świecie. Recenzja książki dla dzieci

Vladek najmilszy wampirek na świecie

Boisz się ciemności? Nie lubisz pająków? Cmentarz po zachodzie słońca napawa Cię lękiem?

Vladek – mimo, że jest wampirem – także odpowie twierdząco na te pytania.

Bohater serii „Vladek – najmilszy wampirek na świecie” nie pasuje do pozostałych członków swojej rodziny.  Jest strachliwy, nieśmiały i ufny wobec ludzi.

Jego rodzice mają z nim niemały problem – Vladkowi trudno opanować wampirze sztuczki, nie przepada za piciem krwi, a na dodatek chce chodzić do prawdziwej szkoły i przyjaźnić się z dziewczynką o imieniu Milka. Poza tym, zamiast doskonalić swoje wampirze umiejętności, czyta ulubioną książkę.

Seria książek o Vladku to świetna pozycja dla dzieci w wieku szkolnym. Nie są to mroczne opowieści mrożące krew w żyłach. Oprócz zabawnego tekstu, autorka ozdobiła strony śmiesznymi  ilustracjami, a główny bohater jest sympatyczny i grzeczny.

W lekturze przeczytamy o przyjaźni – wartości, którą warto pielęgnować, ponieważ pomaga w trudnych chwilach. Przekonamy się, że trzeba mieć marzenia i walczyć o to, aby udało się je zrealizować. Dowiemy się, jak ważna jest tolerancja i akceptacja innych, różnych od nas osób.

Seria książek o wampirku – mimo tego, że posiada elementy fikcyjne – uczy, jak być otwartym na innych ludzi i pokazuje, że trzeba kochać najbliższych nie za ich zalety, tylko pomimo ich wad.

Kinga Lenartowicz

Vladek. Najmilszy wampirek na świecie
Anna Wilson
Wydawnictwo Czytelnia
Rok wydania 2018
Oprawa twarda
Liczba stron: 150
Format 14.5 x 20.5 cm

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie