Trzecia edycja konkursu Edukacja Ekologiczna jest sztuka

Ten obcy – nie jest nam obcy

Ten-obcy-nie-jest-nam-obcy
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Bohaterem książki jest wysoki, szczupły chłopak o imieniu Zenek, który uciekł z domu, gdyż był bity przez ojca  alkoholika.  Wyruszył on na poszukiwania wujka.

Chłopiec trafił do wsi Olszyny niedaleko od Warszawy,  gdzie „zaprzyjaźnił się z czwórką wspaniałych dzieci”. Zenek zbytnio nie chciał zbytnio nie chciał się przywiązywać do nowych znajomych. Więc był dla nich oschły i często pokazywał (swoim zachowaniem), że nie potrzebuje niczyjej pomocy. Ula, Pestka, Marian i Julek przysięgli, że nikomu nie wyjawią nikomu tajemnicy chłopca, lecz gdy…

Książka bardzo mi się podobała, bo opowiada o problemach chłopca, który pokazał, że najważniejsze to czegoś chcieć.  Największe wrażenie na mnie wywarło zachowanie przyjaciół Zenka i ogromne poświęcenie dzieci dla chłopca.

Czytając tę książkę, wiele się nauczyłam, dlatego zachęcam dzieci, młodzież, jak i dorosłych do jej przeczytania.  Jeśli ciekawi cię, jak potoczyły się losy Zenka, to przeczytaj  lekturę „TEN OBCY”.

Mam nadzieję, że nigdy nie będzie ci obca ta historia.  

KASIA ŁUKASIK 13LAT  

ADRES SZKOŁY : ULICA STOŁECZNA 182 05-083  ZABORÓW.

Kasia  otrzymuje od redakcji Miasta Dzieci książkę "Od bajki do baśni" wydaną przez Ośrodek Kultury Ochoty, Warszawa 2006.  

Na zdj. okładka książki z Wyd.:Nasza Księgarnia.

 

 

 

Autor tekstu : Kasia Łukasik

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent