Szkolna polisa NNW – na czym polega?

Szkolna polisa NNW – na czym polega?

Rozpoczęcie nauki w szkole to duża zmiana w życiu dziecka. Wraz z pierwszym dzwonkiem Twoja mała pociecha staje się pełnoprawnym uczniem. Jednak szkoła to nie tylko miejsce do zdobywania wiedzy, ale także do spotkań z kolegami. Mimo opieki nauczycieli, zdarza się, że podczas wspólnej zabawy maluchy doznają różnych urazów. W takiej chwili może pomóc szkolne ubezpieczenie NNW. Dowiedz się więcej.

O szkolnym ubezpieczeniu od następstw nieszczęśliwych wypadków powinieneś pamiętać nie tylko wtedy, gdy Twoje dziecko rozpoczyna naukę, ale na każdym etapie edukacji, nawet jeśli pociecha jest przyszłym maturzystą. Okazuje się, że im starsze dzieci, tym wyższe ryzyko różnych urazów, a co za tym , tym bardziej rosną koszty związane z leczeniem i rehabilitacją.

Szkolne ubezpieczenie NNW – co oferuje?

Polisa NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków, to oferta skierowana dla osób, które chcą zadbać o bezpieczeństwo dziecka podczas jego pobytu w szkole. Jest przeznaczona dla dzieci od 4. miesiąca życia, aż do ukończenia studiów, dzięki czemu zapewnia kompleksową ochronę niezależnie od wieku pociechy.

Jednocześnie warto pamiętać, że szkolne ubezpieczenie trwa cały rok, dzięki czemu nie chroni wyłącznie podczas pobytu w szkole, ale także np. na wakacjach. W rezultacie to dobre rozwiązanie dla pociech, które wybierają się na kolonie itp. Co więcej, niektóre towarzystwa oferują oprócz wsparcia finansowego medyczny assistance. Jest to pakiet usług, w ramach którego można liczyć np. na domową wizytę pielęgniarki czy dowóz leków.

Oferty różnią się w zależności od wybranego TU, dlatego przed wybraniem polisy warto zapoznać się z rankingiem propozycji, który jest dostępny np. na stronie https://www.rankingubezpieczennazycie.pl.

Szkolna polisa od następstw nieszczęśliwych wypadków – co obejmuje?

Głównym zadaniem polisy NNW jest ochrona na wypadek zgonu dziecka na skutek nieszczęśliwego wypadku. Jednak jej zakres może obejmować także takie zdarzenia, jak:

  • doznanie trwałego uszczerbku na zdrowiu,
  • złamanie lub zwichnięcie kończyny,
  • pobyt w szpitalu, również z powodu COVID-19,
  • ugryzienie przez psa lub kleszcza,
  • oparzenia lub odmrożenia,
  • wstrząśnienie mózgu.

W ramach ubezpieczenia szkolnego rodzice mogą także liczyć na wypłatę odszkodowania, na pokrycie kosztów leczenia, rehabilitacji, wypożyczenia sprzętu czy zakupu leków. Jednak pieniądze zostaną wypłacone tylko, jeśli doszło do zdarzenia objętego ochroną. Więcej informacji na ten temat znajdziesz np. tutaj: https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/b/co-obejmuje-ubezpieczenie-szkolne/87.html.

Ubezpieczenie NNW do szkoły – gdzie kupić?

Dużą zaletą szkolnej polisy NNW jest to, że można kupić ją przez internet, np. za pośrednictwem internetowej porównywarki ubezpieczeń. Wystarczy wejść na stronę i uzupełnić stosowny formularz, aby system mógł wygenerować listę ofert wraz z ich OWU.

Następnie Twoim zadaniem jest porównać dostępne oferty i ich warunki oraz wybrać najkorzystniejszą opcję. Pamiętaj, aby szczególną uwagę zwrócić na zakres ubezpieczenia oraz proponowaną sumę odszkodowania. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wybrana polisa zapewnia Ci poczucie bezpieczeństwa niezależnie od okoliczności.

Wykup szkolne ubezpieczenie NNW zanim dojdzie do nieszczęśliwego zdarzenia. Dzięki temu nie będziesz musiał martwić się o sytuację finansową, kiedy dziecko będzie potrzebować Twojej pomocy.

 

Materiał promocyjny
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:zdrowie