Sukienki ciążowe – czym się kierować przy ich wyborze?

kobieta ubrana w czerwoną sukienkę trzyma ręce na ciązowym brzuchu

Ciąża to jeden z najpiękniejszych momentów w życiu kobiety, jednak stan ten jest dość mocno wymagający. Mowa zarówno o organizmie, ogólnym samopoczuciu, ale także w doborze ubrań, które zapewnią komfort i wygodę. Tu z pomocą przychodzą sukienki ciążowe, które mogą w pełni wpisać się w oczekiwania zarówno amatorek sportowego zacięcia, jaki i minimalizmu czy też elegancji. Na rynku jest mnóstwo modeli, jednak jak spośród nich wybrać taki, aby był skrojony na miarę naszych potrzeb? Podpowiadamy.

Na rynku jest wiele modeli sukienek ciążowych

Sukienki ciążowe, które obecnie proponują projektanci mocno odchodzą od konwencji zamykania kobiety ciężarnej w ryzach standardowych ,,ciążówek”. Te czasy dawno już minęły. Kobieta w ciąży nie jest już traktowana po macoszemu, a wręcz przeciwnie. Z sezonu na sezon przybywa modeli sukienek, które oszałamiają krojem, kolorystyką czy też wzornictwem obok których po prostu nie można przejść obojętnie. Można spośród nich wybierać te na różne okazje – od niezobowiązującego spotkania z przyjaciółką, po dedykowane biznesowemu zacięciu czy też eleganckim bankietom. Najważniejszą kwestią oprócz rzecz jasna okazji, która skłoni nas do jej wyboru powinna być wygoda i komfort. Nieskrępowane ruchy przy jednoczesnym podkreśleniu kobiecej sylwetki, to przepis na zakup sukienki idealnej.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze sukienki ciążowej?

Oprócz wspomnianej okazji, jaka skłania nas do zakupu sukienki kwestią priorytetową powinno być zapewnienie w niej bezpieczeństwa brzuszkowi, a więc po prostu maluszkowi. To bardzo ważne, aby dany model zbyt mocno go nie obciskał, stąd też zwracanie uwagi na tkaninę jest naprawdę bardzo istotne. Świetnie sprawdzą się sukienki uszyte z delikatnej bawełny, które łatwo się rozciągają. Materiały mniej rozciągliwe także są oczywiście wskazane, niemniej warto, aby w takim wypadku wybierać mniej dopasowane kroje.

Warto także stawiać na modele, które będą dobre na każdym etapie ciąży. Tutaj idealnie wpiszą się w tą potrzebę dresowe. We wczesnej ciąży mogą być nieco luźniejsze, natomiast z czasem dopasowywać się do rozmiaru brzucha. Są dobre zarówno w miesiącach wiosenno-letnich, jak i w późniejszej, nieco już chłodniejszej aurze.

Wybierając sukienkę ciążową skrojoną na miarę naszych potrzeb trzeba wziąć pod uwagę zarówno dobro dziecka, jak i komfort matki. Najważniejsza jest wysoka jakość materiału z jakiego została wykonana, zapewnienie swobody ruchu, jak również to, aby wpisywała się w indywidualny styl. W końcu ciąża nie sprawia, że nagle przyszła mama traci swoją kobiecość i potrzeby. Dobra wpisze się nie wszystkie z nawiązką.

Artykuł powstał przy współpracy z https://manwoman.co/pl

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:ciążaubrania