Studia podyplomowe z zakresu zarządzania – jakie kierunki warto wybrać?

📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Zarządzanie to dziedzina, która mimo upływu lat nie traci na wartości i zainteresowaniu przyszłych studentów. Wpływa na to późniejsza stabilność zatrudnienia, satysfakcjonujące zarobki oraz atrakcyjność samego zawodu. Jakie kierunku w tej dziedzinie są godne uwagi?

Zarządzanie to szeroka dziedzina wielu różnych kierunków, dlatego – jeśli interesuje Cię studiowane go – koniecznie dowiedz się, w czym konkretnie możesz się specjalizować. Szeroki wybór kierunków z zakresu zarządzania znajdziesz na WSB – NLU. Rzetelna uczelnia przygotuje Cię na profesjonalny strat w zawodzie.

Doradztwo sukcesyjne

Pierwszą polecaną propozycją, którą oferują studia podyplomowe, jest doradztwo sukcesyjne, odnoszące się do procesów planowania i przeprowadzania sukcesji w firmach rodzinnych lub organizacjach, które zamierzają przejść z jednego pokolenia na drugie. Posiądziesz niezbędną wiedzę z zakresu systemu finansowego w Polsce i UE, ryzyka kredytowego, ryzyka płynności oraz odpasowania usług i produktów do potrzeb klienta. Uważa się, że zapotrzebowanie na doradców sukcesyjnych stale rośnie.

Zarządzanie kapitałem ludzkim

Zarządzanie kapitałem ludzkim obejmuje projektowanie i wdrażanie strategii personalnych, rozwijanie, wynagradzanie i motywowanie pracowników, jak również tworzenie odpowiednich warunków zatrudnienia w wymiarze prawnym i organizacyjnym. Znajdziesz zatrudnienie w każdym sektorze: produkcyjnym, handlowym i usługowym. Będziesz mógł kierować całym zespołem współczesnych przedsiębiorstw i organizacji.

Zarządzanie oświatą

Masz doświadczenie w pracy oświatowej, jednak chcesz dalej rozwijać swoje kompetencje? Zarządzenie oświatą to doskonały wybór! Nauczysz się m.in. wykorzystywać badania naukowe do rozwoju jednostki oświatowej, zarządzać jednostką oświatową, podlegającą samorządowi terytorialnemu oraz pozyskiwać fundusze na rozwój tej jednostki. Jako absolwent tego kierunku możesz zatrudnić się na stanowisku dyrektora, wicedyrektora czy kierownika szkół.

Zarządzanie w sektorze HORECA

Interesujesz się turystyką lub prowadzeniem gastronomii? Zarządzanie w sektorze HORECA to wiedza z zakresu procesów realnych zachodzących w przedsiębiorstwach turystycznych i restauracyjnych. Posiądziesz umiejętności gospodarowania czynnikiem ludzkim oraz zapleczem materialno-technicznym, jak również wiedzę z zakresu zasad formułowania strategii rozwoju turystyki w regionie i identyfikowania funduszy UE.

Coaching

Niezwykle popularny kierunek, na którego absolwentów obserwuje się prężnie rosnący popyt. To studia o tym, jaj pomagać ludziom w rozwoju umiejętności i wprowadzaniu zmian w życie prywatne oraz zawodowe. Nauczysz się wydobywać potencjał ze swoich klientów, dostrzegać ich mocne i słabe strony, ukierunkowując ich dalsze losy zgodnie z predyspozycjami osobniczymi. Zapewnisz im emocjonalne i psychiczne wsparcie, które nierzadko zmienia ludzkie życie. To niezwykle satysfakcjonujący kierunek. Wybierz go, jeśli lubisz kontakt i pracę z drugim człowiekiem i wyróżniasz się przy tym obiektywizmem.