Spodnie przyjazne dla skóry, czyli jakie?
UD

Spodnie przyjazne dla skóry, czyli jakie?

Spodnie przyjazne dla skóry, czyli jakie?
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Spodnie przyjazne dla skóry, czyli jakie?

W dzisiejszych czasach wiele osób cierpi z powodu różnych alergii skórnych i AZS. Dlatego branża modowa, aby sprostać potrzebom, wrażliwej skóry swoich klientów poszukuje materiałów bardziej przyjaznych jak len, jedwab czy bawełna do produkcji odzieży. Spodnie wykonane z takiego materiału pozwalają naszej skórze swobodnie oddychać i nie krępują ruchów. W przypadku spodni jest to szczególnie ważne, ponieważ mają one bezpośredni kontakt z dużą powierzchnią skóry.

Czy wybór spodni może mieć wpływ na nasze zdrowie?

Oczywiście, że tak źle dobrane spodnie w dodatku z nieprzepuszczalnego materiału mogą zrujnować nasze zdrowie. Sztuczne materiały jak poliester czy akryl mogą powodować obtarcia w miejscach szczególnie wrażliwych. Spodnie przyjazne dla skóry minimalizują tego typu nieprzyjemności. Warto także dodać, że odzież wykonana ze sztucznego włókna sprawia, że wciąż się  pocimy co potęguje nasz dyskomfort.

Jak naturalny materiał wpływa na komfort skóry?

Naturalne włókno jest pozyskiwane z roślin poddawanych restrykcyjnej kontroli pod względem jakości. Ponad to naturalne włókno dobrej jakości jest barwione przy pomocy ekologicznych barwników a proces jego produkcji jest dużo bardziej precyzyjny i długotrwały niż  w przypadku „speed fashion”. Dlatego spodnie z niego wykonane nie uczulają i doskonale współgrają z naszym ciałem. Dopasowując się do niego w sposób który pozwala nam czuć się swobodnie i komfortowo. Pozwalają także swobodnie regulować temperaturę ciała.

Odzież wykonana z naturalnych materiałów odpowiada także na potrzeby osób o nieco większym rozmiarze. Branża przygotowała dla nich spodnie w typie „oversize” który zaspokoi ich potrzeby w tym zakresie. Linia „oversize” doskonale pasuje także do kobiet ciężarnych.

Jak ekologiczne spodnie wpływają na problem alergii?

Osoby wrażliwe i alergicy bardzo szybko reagują na szkodliwe substancje zawarte w odzieży. Materiały, barwniki czy chemikalia użyte do jej  produkcji są źródłem nieprzyjemnych dolegliwości. Niekiedy reakcje alergiczne są na tyle ostre, że wymagają specjalistycznej pomocy. Dlatego inwestycja w garderobę wykonaną z naturalnych surowców jest dla nich bardzo ważna.

Odpowiedź przemysłu modowego na potrzeby klientów

Większa świadomość konsumencka a co za tym idzie rozwój rynku i potrzeba zaspokojenia potrzeb konsumentów. Wymaga od producentów odzieży wykorzystania nowoczesnych technologii i użycia innowacyjnych tkanin do produkcji spodni. Do najbardziej zaawansowanych technologicznie tkanin poza lnem, należą: tkaniny z domieszką aloesu, bambus oraz mikrofibra.

Co łączy te wszystkie naturalne tkaniny?

Są lekkie, przewiewne i delikatne dla skóry. Dają wiele możliwości wykorzystania, bambus na przykład sprawdza się świetnie jako materiał na bieliznę, pieluszki dziecięce czy ręczniki. Natomiast len jest doskonały do produkcji odzieży mającej otwarty kontakt ze skórą. W przypadku odzieży lnianej trzeba zwrócić szczególną uwagę czy jest ona w 100% lniana. Inaczej straci ona swoje zdrowotne właściwości. Warto też zagłębić się w to skąd producent odzieży lnianej pozyskuje materiał oraz jakich komponentów używa do produkcji ubrań.

Produkty ekologiczne są bezpieczne dla skóry i dla środowiska. Odzież wykonana z poszanowaniem natury jest dużo bardziej trwała od tej produkowanej na dużą skalę i jest przede wszystkim dopasowana do naszych indywidualnych potrzeb.

Artykuł sponsorowany

202 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent