Sofa do salonu – jak wybrać?

Sofa do salonu – jak wybrać?

Kanapa to jeden z najbardziej popularnych mebli w każdym salonie. Nie wyobrażamy sobie przecież udanego wieczoru bez wygodnej sofy, na której możesz się zrelaksować. Jak wybrać odpowiednią sofę? Co wziąć pod uwagę przy wyborze, by nie żałować swojej decyzji i korzystać z mebla z wygodą i pełnym komfortem? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie, by pomóc Ci w podjęciu odpowiedniej decyzji.

Wystrój wnętrza salonu- co ma największe znaczenie?

Sofa do salonu, plafon do salonu, dodatki.. Jak w tym wszystkim się nie pogubić? Salon jest miejscem wyjątkowym w każdym domu. To tutaj odpoczywamy, nabieramy sił przed każdym kolejnym dniem, relaksujemy się. To dlatego tak bardzo uwielbiamy meble tapicerowane, które umożliwiają pełen relaks, komfort i wygodę. W sklepach dostępne są różnego rodzaju modne kanapy, które są nie tylko wygodne, ale także piękne. Rewelacyjnie podkreślają styl każdego wnętrza. Istotne jest oczywiście także oświetlenie. Ogromne żyrandole nie są już dzisiaj aż tak popularne. Znacznie bardziej pożądane są niewielkie plafony, które dają dużo światła, a nie przytłaczają wnętrza.

Sofa do salonu- jaką wybrać?

Nowoczesne sofy do salonu pełnią co najmniej dwie funkcje. Jedną z nich jest funkcja użytkowa. Nowoczesne kanapy coraz częściej są sofami rozkładanymi, które posiadają funkcję spania. Doskonale nadają się do pokoju gościnnego, w którym zdarza nam się przyjmować gości na noc. Poza funkcją użytkową, wygodne kanapy mają również funkcję estetyczną. Zależy nam przecież, by pokój dzienny wyglądał stylowo i pięknie. To z kolei ma ścisły związek z tym, jaki materiał obicia został użyty, w jakim kolorze, a także jaką konstrukcję ma dana sofa.

Sofy rozkładane

Sofy, które umożliwiają rozłożenie dają możliwość pełnego wypoczynku i komfortu. Nie muszą służyć jedynie do snu. Poduszki oparciowe mogą posłużyć do wygodnego rozłożenia się np. przed telewizorem. Sofy rozkładane mogą mieć formę zbliżoną do wersalki, mogą być także wyciągane, z zastosowaniem mechanizmu nożycowego.

Sofy z funkcją spania

Sofy z funkcją spania zazwyczaj tworzone są na wzór włoski. Posiadają specjalny system umożliwiający wygodne składanie i rozkładanie mebla. Posiadają także wysuwany materac, który można zestawić z materacem nawierzchniowym dla większej wygody. Sofy z funkcją spania może nie będą aż tak wygodne jak łóżko, ale z pewnością zapewnią komfortowy nocleg np. naszym gościom.

Modna sofa- czyli jaka?

Jeżeli marzysz o modnej sofie do salonu, rozważ zakup pikowanej kanapy w żywym kolorze. Obecnie na topie są kolory wyraziste, zwłaszcza żółty, czerwony czy butelkowo zielony. Takie kolory idealnie przełamują każdą minimalistyczną przestrzeń, skupiając wzrok i ożywiając wnętrze. Jeżeli nie lubisz żywych barw i zdecydowanie wolisz kolory bardziej stonowane, możesz postawić na klasyczny beż czy szarość. Takie kolory nie tylko pasują do wszystkiego, ale nigdy nie wychodzą z mody, zawsze są popularne.

Jak wybrać odpowiednią kanapę?

Przed zakupem kanapy, weź pod uwagę kilka podstawowych funkcji. Przede wszystkim, znaczenie mają wymiary kanapy. Powinny być one dopasowane do gabarytów pomieszczenia. Zapewne masz już pomysł, w którym miejscu ma stanąć sofa. Przed jej zakupem zmierz dokładnie to miejsce, by uniknąć przykrych niespodzianek. Poza tym, weź pod uwagę wymiary kanapy po rozłożeniu, jeśli ma ona posiadać funkcję spania. Sofy mogą być zachowane w różnej kolorystyce, mogą się różnić także materiałem obicia czy stylem. To wszystko musisz wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie.

 

 

Materiał promocyjny
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
ZOBACZ TAKŻE:mebleporady