Trzecia edycja konkursu Edukacja Ekologiczna jest sztuka

Sobowtór na ekranie telewizora

Sobowtór-na-ekranie-telewizora
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑

"Dzika małolata" opowiada o czternastoletniej Justine, która niewiele chce od życia. Pragnie tylko: zdobyć sławę, zarobić górę pieniędzy i być nieziemsko piękną kobietą kochaną przez nieziemsko przystojnego mężczyznę. Tylko tyle. Niespodziewane spotkanie z samą sobą z przyszłości (bo aż o 10 lat starszą) sprawi, że Justine zrealizuje swoje najskrytsze marzenia. Jednak okaże się, że nie do końca o to jej chodziło…

Wszystko zaczęło się od niewinnego listu, który dziewczyna napisała sama do siebie, aby ustrzec się przed zostaniem nudną, zwykłą, szarą kobietą, jakie często widywała w sklepach. W tym celu Justine zakopała list w ogródku. Jednak, gdy tego samego dnia zasiadła przed telewizorem, na ekranie pojawiła się dziwnie ubrana kobieta, która przedstawiła się jako… Justine Duval! Okazało się, że Justine z przyszłości postanowiła pomóc samej sobie z… przeszłości. Przez to spotkanie nastoletnia Juste pakuje się w megakłopoty, jednak przeżywa mnóstwo tajemniczych przygód, z których ostatecznie wychodzi z twarzą.

Uważam, że jest to niesamowicie pouczająca powieść, której treść zaczerpnięta została z życia współczesnych nastolatków, przyprawiona ogromną dawką humoru. Pokazuje w prosty sposób problemy oraz sytuacje, z jakimi na co dzień stykają się młodzi ludzie. Najbardziej podobał mi się sposób, w jaki została napisana. Mimo iż główna bohaterka miała sporo kłopotów, nie zabrakło w książce śmiesznych sytuacji i tekstów. Zaletą jest również to, że książkę czyta się szybko.

Myślę, że przeczytać ją powinni wszyscy mający lat między 13 a 18, ponieważ główni bohaterowie są właśnie w tym wieku. „Dzika małolata” została napisana właśnie z myślą o nastolatkach. Opisane w niej sytuacje uczą, jak można postąpić, jeśli ma się podobne problemy. Książka nie posiada ilustracji, ale myślę, że to ze względu na wiek czytających. Gorąco polecam. Miłej lektury!

Recenzję napisała Dominika Urbańska, lat 13, Szkoła Podstawowa w Zaborowie.

Dziękujemy! Nagrodę – książkę wysyłamy pocztą.  

Zapraszamy dzieci i młodzież do pisania recenzji. Opublikowane na portalu recenzje nagrodzimy książkami!!  

 

 

Na zdjęciu: okładka książki wydanej przez Wydawnictwo Amber

184 str., broszura, format 123 x 190, cena det. 19,80 zł

Polecamy również  Tajemna historia Moskwy oraz Trzynastka na karku

Autor tekstu : Dominika Urbańska

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent