Seria z Plastelinkiem. Recenzja

Tekst przysłany na konkurs MiastaDzieci.pl – „Książkowe Pogotowie Ratunkowe”: Chciałabym do Książkowego Pogotowia Ratunkowego zgłosić 6 książeczek związnych w jedną serię: Seria z Plastelinkiem. W jej skład wchodzą następujące książeczki autorstwa Roksany Jędrzejewskiej – Wróbel.

1. Co jest najważniejsze w kłótni – zdobywanie umiejętności godzenia się
2. Rodzeństwo starsze i młodsze – relacje między rodzeństwem, uświadomienie pozytywnych aspektów posiadania rodzeństwa, które często nie są takie oczywiste
3. Po co na świecie są brzydkie słowa – czyli o umiejętności wyładowania złości
4. Wojna o biały fartuch – czyli dlaczego nie wolno się bić
5. Każdy jest inny – czyli po co tak pięknie się różnimy, jak zaakceptować czyjąś odmienność
6. Dziwna staruszka – czyli dlaczego starszym ludziom należy się szacunek.

Serię książeczek wydał WSiP. Bohaterami są przedszkolaki i ożywiony ludzik z plasteliny, który obiektywnie ocenia sytuacje i problemy. Przeznaczona jest dla sześciolatków, ale ze względu na poruszane tu wychowawcze problemy według mnie nadaje się i dla młodszych przedszkolaków i dla dzieci w młodszym wieku szkolnym.

Dla mnie jako mamy najcenniejsza okazała się książeczka "Rodzeństwo starsze i młodsze" a dla mnie jako nauczycielki "Każdy jest inny". Gorąco polecam. Pozdrawiam wszystkich, którzy przy rozwiązywaniu problemów posiłkują się książką i tych, którzy takie pomocne książki tworzą.

Małgorzata Jodłowska
Raniżów

Dziękujemy Pani Małgorzacie za prrzesłanie zgłoszenia do konkursu Książkowe Pogotowie Ratunkowe. Pani Małgorzata otrzymuje od nas książkę "Henryśka – drugiej tak wspaniałej nie znajdziecie"  Wydawnictwo Zielona Sowa

Autor tekstu : Małgorzata Jodłowska

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:rodzeństwo