Ścianka wspinaczkowa – czyli jak wzmocnić pewność siebie u dziecka?
Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Ścianka wspinaczkowa – czyli jak wzmocnić pewność siebie u dziecka?

Ścianka wspinaczkowa – czyli jak wzmocnić pewność siebie u dziecka?
📖 Czyta się średnio w 4 min. 🕑

Każdy rodzic chce, by jego dziecko było zdrowe, radosne, świadome własnej wartości i szczęśliwe. Ważne też, by było pewne siebie, co pomoże mu w codziennym funkcjonowaniu zarówno w domu, jak i w szkole czy później w pracy. Nawet u nieśmiałego, wycofanego społecznie i niepewnego dziecka można wzmocnić ufność siebie. Należy stworzyć ku temu odpowiednie warunki. Pomocna okaże się aktywność fizyczna chociażby na ściance wspinaczkowej, dzięki której dziecko stanie się bardziej odważne i pewne siebie.

Mówiąc o ściance wspinaczkowej większości z nas staje przed oczyma cała ściana naznaczona punktami i uchwytami o różnym poziomie trudności w przystosowanym do tego pomieszczeniu, najczęściej na ogromnej hali, z linami bezpieczeństwa. W Polsce istnieje mnóstwo takich profesjonalnych miejsc, gdzie ludzie ćwiczą wspinaczkę, przygotowując się do górskich wypraw lub pracując w zawodzie, który wymaga takich umiejętności. My mówimy raczej o ściance wspinaczkowej, którą można zamontować w ogrodzie lub pokoju dziecka. Nie potrzeba ośmiometrowej ściany, by pomóc dziecku w zdobyciu pewności siebie. Wystarczy niewielki element, by małymi kroczkami dziecko mogło poradzić sobie z problemem.

drabinka gimnastyczna do wspinaczki
Drabinka gimnastyczna BenchK do wspinaczki
Fotograf Rzeszów

Zalety ścianki wspinaczkowej

Ścianka wspinaczkowa dla dzieci posiada cały pakiet zalet. Począwszy właśnie od wzmacniania pewności siebie, poprzez rozwój sprawności fizycznej po lepszą koncentrację i zdolności manualne. Zabawa na ściance wspinaczkowej pozwoli wyćwiczyć także zdolność do planowania przestrzennego i udoskonali koordynację ruchowo-wzrokową, dzięki czemu dziecko będzie bardziej spostrzegawcze, znacznie łatwiej będzie mu zachować równowagę oraz wpłynie to na jego prawidłową postawę ciała. Oprócz tego wpłynie korzystnie na rozwój siły charakteru oraz radzenie sobie z początkowymi niepowodzeniami  i radość z późniejszych sukcesów.

Skuteczny sposób na brak pewności siebie

Aktywność fizyczna podczas zabawy i ćwiczeń na ściance wspinaczkowej poprawia pewność siebie u dziecka. W jaki sposób to następuje? Otóż jest to pewien proces, który opiera się na trzech głównych elementach. Pierwszym z nich jest przekraczanie własnych granic- dziecko stopniowo przełamuje swoje lęki przed czymś nowym, przed wysokością, przed upadkiem i zaczyna wierzyć w swoje możliwości. Drugi to stawianie sobie nowych celów i wyzwań- skoro udało się na ściance wspinaczkowej, uda się i podczas innej aktywności, czy to sportowej, czy to szkolnej czy domowej. Trzeci to własna droga do sukcesu- nie od dziś bowiem wiadomo, że powodzenia w sporcie bardzo często przekładają się na sukcesy w innych dziedzinach życia. Dziecko uczy się wytrwałości, rywalizacji oraz motywacji do pokonywania własnych lęków i słabości.

Drabinka gimnastyczna jako alternatywa ścianki wspinaczkowej

Jeśli jednak opcja montażu ścianki wspinaczkowej w pokoju dziecka niezbyt nam odpowiada, kolejną możliwością jest zakup drabinki gimnastycznej. Być może będzie to wybór tym bardziej odpowiedni, gdyż na drabince gimnastycznej może ćwiczyć cała rodzina, zaś ścianka wspinaczkowa ma zdecydowanie mniejsze możliwości wagowe osób, które mogą z niej korzystać. Drabinka gimnastyczna – firmy https://benchk.com/ w pełni zaspokaja dziecięcą potrzebę ruchu. Jest elementem, dzięki któremu można aktywnie spędzać czas, pokonując własne słabości oraz wpływając pozytywnie zarówno na rozwój psychiczny, jak i fizyczny. Sprawia, że miejsce do zabawy i ćwiczeń mamy na miejscu, bez konieczności wychodzenia z domu, gdy na przykład warunki pogodowe nie pozwalają na korzystanie z innych aktywności na świeżym powietrzu.

Jeśli chcesz wzmocnić pewność siebie u swojego dziecka a dodatkowo zadbać o jego aktywność fizyczną i stworzyć miejsce, gdzie chętnie będzie spędzało czas, zakup drabinki gimnastycznej BenchK będzie doskonałym rozwiązaniem. Jest to bowiem produkt wielofunkcyjny, dzięki dedykowanym do niego akcesoriom takim jak ławka do ćwiczeń, drążek do ćwiczeń, kółka gimnastyczne oraz liny. Drabinki BenchK spełniają wszelkie wymagane normy, dzięki czemu są produktem sprawdzonym i bezpiecznym dla dzieci i całej rodziny. Jednym z elementów, który czyni je tak wyjątkowymi, jest ich designerski wygląd. Sprawia to, że idealnie wpisują się w wystrój każdego wnętrza- zarówno pokoju dziecięcego, jak i salonu czy przedpokoju. Zajmują przy tym niewiele miejsca i są łatwe w montażu.

Jeśli chcesz więc zadbać o zdrowy i prawidłowy rozwój fizyczny oraz psychiczny swojego dziecka, warto pomyśleć o zakupie ścianki wspinaczkowej lub drabinki gimnastycznej. Może nie stanie się to od razu, ale małymi kroczkami wzmocni się pewność siebie dziecka, co znacznie ułatwi mu codzienne funkcjonowanie.

Artykuł sponsorowany

281 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent