Rozsądny rodzic, bezpieczny uczeń. Jak ubezpieczyć dziecko i nie żałować?

Rozsądny rodzic, bezpieczny uczeń. Jak ubezpieczyć dziecko i nie żałować?

Dla młodszych dzieci – kredki, plastelina, farby i blok z kolorowymi kartkami. Dla starszych – gruby zeszyt i niewielki piórnik. Objętość wyprawki szkolnej zmniejsza się z wiekiem. Jednak każdy rodzic wie, że potrzeby uczniów nie kończą się na skompletowaniu właściwych pomocy naukowych. Niezależnie, czy dziecko dopiero zaczyna przygodę z edukacją czy za chwilę ją skończy, pewne wydatki są nieodzowne. Jednocześnie najczęściej to właśnie one dają dorosłym poczucie spokoju i pozwalają zadbać o bezpieczeństwo i prawidłowy rozwój dzieci.               

Kiedy lista przyborów szkolnych się skończy, pozostaje zastanowić się nad następującymi wydatkami:

  • Składki klasowe to nieuniknione obciążenie, o którym zapominamy. Trzeba pamiętać o uwzględnieniu go w budżecie.
  • Zajęcia pozalekcyjne to często większy wydatek, który jednak warto rozważyć. Badania pokazują, że posiadanie zainteresowań wywiera wpływ na rozwój osobowości człowieka, jego uczuciowość i zdolności poznawcze.
  • Korepetycje przydadzą się w sytuacji, gdy dzieci mają kłopoty z przyswojeniem materiału z konkretnego przedmiotu oraz gdy wyróżniają się szczególnymi zdolnościami.
  • Ubezpieczenie szkolne, które pozwoli zadbać o bezpieczeństwo dziecka. Zapłacimy za nie jednorazowo i zyskamy szereg świadczeń przydatnych w sytuacjach, których nie możemy przewidzieć.

Jak ubezpieczyć dziecko? Czy ubezpieczać dziecko w szkole?

Najczęstszym i najprostszym wyborem jest zdecydowanie się na ubezpieczenie grupowe, które oferowane jest w szkole. Takie rozwiązanie ma jednak swoje wady.

Najważniejszym z nich jest zakres takiego ubezpieczenia. Szkoła samodzielnie podejmuje decyzje o wyborze danego ubezpieczyciela i oferuje rodzicom ubezpieczenie szkolne bez możliwości ustalenia zakresu. Każdy rodzic wolałby z pewnością indywidualnie ustalić, w jakich sytuacjach chciałby zapewnić dziecku ochronę ubezpieczeniową. Nawet, gdy będzie się to wiązać z wyższą wysokością składki.

W przypadku ubezpieczenia oferowanego w szkole, rodzic nie mam wpływu na to, gdzie ubezpieczane jest dziecko ani na jakich warunkach. Najczęściej szkoła wymaga po prostu szybkiej zapłaty. Nie ma czasu na przemyślenie decyzji czy zapoznanie się z innymi ofertami. W ten sposób kupujemy kota w worku. Samodzielne ubezpieczenie dziecka, choć wymaga większego zaangażowania, pozwala tego uniknąć.

ktoś robi notatki w zeszycie i trzyma w ręku kalkulator

Czy ubezpieczenie dla dziecka można kupić online?

Warto jednak podkreślić, że polisę dla dziecka można zakupić online. Taką opcję oferuje Compensa. Dodatkowo, pomimo swojej nazwy, ubezpieczenie szkolne sprawdza się również u młodszych dzieci – przedszkolaków, a nawet noworodków. Oprócz świadczeń związanych z edukacją, zawiera ono także klasyczne świadczenia NNW. Jednocześnie możemy więc ubezpieczyć pociechy w różnym wieku.

W jakich sytuacjach działa ubezpieczenie?

Ubezpieczenie szkolne działa tak samo jak ubezpieczenie NNW dla dorosłych, o którym więcej przeczytasz na stronie https://www.compensa.pl/ubezpieczenie/nnw-indywidualne/. To znaczy, że zapewnia świadczenia w sytuacji utraty zdrowia lub życia w wyniku nieszczęśliwego wypadku, finansowanie leków czy leczenia. Dodatkowo zyskujemy jednak m.in. zwrot kosztów korepetycji, gdy dziecko w wyniku wypadku nie może uczęszczać do szkoły czy pomoc w przypadku uprowadzenia lub zaginięcia dziecka.

Do kiedy dziecko jest objęte ochroną?

Wbrew powszechnej opinii ubezpieczenie szkolne nie wygasa wraz z końcem roku szkolnego. Ważne jest na całym świecie, całodobowo przez 12 miesięcy. Nieważne, czy dziecko uprawia sport, zwiedza, bawi się czy uczy – polisa obejmuje wszystkie aktywności, nie tylko związane z obowiązkami szkolnymi. To bardzo korzystne rozwiązanie z dwóch powodów. Po pierwsze, ponieważ dzięki niemu nasze dzieci zyskują ochronę również na czas ferii czy wakacji. Po drugie, ponieważ nauka może odbywać się także w domu, co udowodniły miesiące edukacji zdalnej.

NNW szkolne to dziś standardowy zakup. Ubezpieczamy siebie, dom i samochód. Nie rezygnujmy więc z ubezpieczenia naszych pociech. Ważne, by wybrać dla nich najlepszą spośród dostępnych opcji.

Materiał promocyjny
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
ZOBACZ TAKŻE:porady