Pora do przedszkola. Recenzja
Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Pora do przedszkola. Recenzja

Pora-do-przedszkola
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Dla niego problemem nie będzie to czy pani ma odpowiednie wykształcenie oraz czy przedszkole spełnia warunki unijne, tylko fakt, że Zuzia nie chce się z nim bawić, a podczas leżakowania czyha na niego tajemniczy potwór.

O tym, co dla przedszkolaka ważne przypomina rodzicom wydana w serii „Centrum Edukacji Dziecięcej” książka „Pora do przedszkola”. Kilkanaście krótkich opowiadań pokazuje świat małego człowieka wraz z jego wielkimi problemami oraz dyskretnie pomaga zrozumieć i pokonać przedszkolne obawy.

W prosty, przystępny dla każdego malucha sposób autorka pokazuje zalety zabawy z innymi dziećmi, wyjaśnia dlaczego warto opowiadać o kłopotach rodzicom i czemu nie powinno się płakać z byle powodu… Każde z dwunastu opowiadań to perypetie innego dziecka i inny problem. A tych problemów jest całe mnóstwo! Na szczęście każdy w końcu udaje się rozwiązać i wszystko dobrze się kończy. Maluchy i rodzice oddychają więc z ulgą nabierając przekonania, że nie takie przedszkole straszne jak je wyobraźnia maluje.

„Pora do przedszkola” to terapeutyczna lektura dla dzieci i rodziców. Piszę to z pełną odpowiedzialnością jako (lekko) przerażona mama przyszłego przedszkolaka.
Anna Perlińska-Supeł
 

Pora do przedszkola
Anna Sójka
Liczba stron: 32
Okładka: Oprawa twarda
Wydawnictwo Papilon


Polecamy również O trudzie rozstania. Lęk separacyjny u dziecka oraz Wybieramy przedszkole

676 ocen
4.98
dodaj ocenę
×

Autor tekstu : Anna Perlińska-Supeł

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent