Pomysły na karnawałowe przebrania dla dzieci

Pomysły na karnawałowe przebrania dla dzieci
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Okres zimowych zabaw nie kończy się na sylwestrze. Następny w kolejce karnawał tworzy masę możliwości także dla tych najmłodszych. W związku z tym wiele szkół podstawowych czy przedszkoli organizuje bale karnawałowe. To świetna okazja na zintegrowanie wszystkich dzieci, które nie miały wcześniej okazji bawić się wspólnie ze względu na podział na grupy wiekowe. Przygotowując się na karnawał, warto wcześniej zastanowić się nad strojem dla swojej pociechy, w którym będzie mogła swobodnie uczestniczyć we wszystkich zabawach.

Sprawdzone przebrania karnawałowe dla dzieci

Do najchętniej wybieranych przebrań karnawałowych przez dzieci należą te najbardziej sprawdzone. Dla dziewczynek świetnym rozwiązaniem jest strój księżniczki, wróżki czy baletnicy. Z kolei chłopcy częściej wcielają się w rolę strażaka, policjanta czy superbohatera. Oczywiście także dziewczynka może przebrać się za kowbojkę, a chłopczyk wybrać strój czarodzieja – wraz z szerokim przekrojem kostiumów istnieje pełna dowolność wyboru. Natomiast najbardziej uniwersalnymi przebraniami karnawałowymi są stroje zwierzątek, np. kota, wiewiórki czy misia. Jednak takie propozycje lepiej sprawdzą się w przypadku maluchów. Starsze dzieci bardziej świadome swojego wyboru preferują przebierać się za wybrane postaci z bajek czy filmów. Wtedy będzie liczyć się dokładność w odwzorowaniu poszczególnych elementów.

Maski jako dopełnienie stroju

Jeśli chcemy zapewnić dzieciom najlepsze wrażenia z zabawy karnawałowej, powinniśmy zadbać o nawet najmniejszy szczegół ich stroju. Dzięki temu poczują się pewniej i chętniej będą chciały uczestniczyć np. w różnych konkursach. Najlepszym dodatkiem dopełniającym przebranie karnawałowe dziecka są maski. Mogą być wykonane z papieru, filcu czy plastiku, to od nas zależy, na jaki materiał się zdecydujemy. Ważne, aby dziecku było wygodnie i czuło się komfortowo. Maski możemy podzielić na różne kategorie dopasowane do wybranych kostiumów. Powinny więc pasować do całości stroju oraz przedziału wiekowego dziecka. Najmłodszym spodobają się zapewne maski ze zwierzętami lub z popularnymi postaciami z bajki Paw Patrol, z kolei nieco starsze dzieci mogą preferować maskę z podobizną swojego ulubionego superbohatera.

Materiał zewnętrzny

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent