Pomocnik kuchenny dla dzieci – w jaki warto zainwestować? Podpowiadamy!

Pomocnik kuchenny dla dzieci – w jaki warto zainwestować? Podpowiadamy!
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Każdy rodzic małego dziecka wie, jak trudno czasem wygospodarować chwilę, by w spokoju przygotować posiłek. Zwykle maluchowi właśnie w tym momencie marzy się wspólna zabawa lub obserwowanie świata z perspektywy ramion opiekuna. Na szczęście nie musisz rezygnować ani z gotowania, ani z czasu spędzonego z pociechą. Możesz wszystko pogodzić dzięki pomocnikowi kuchennemu. Czym jest ten mebel? Jak wybrać odpowiedni model? Mamy nadzieję, że poniższy artykuł pomoże Ci podjąć najlepszą decyzję zakupową!

Czym jest kitchen helper?

Pomocnik kuchenny dla dzieci, znany też jako kitchen helper, to solidny, bezpieczny podest, który pokochali zarówno rodzice, jak i ich pociechy. To mebel, który umożliwia najmłodszym dosięgnięcie do blatu w kuchni. Dzięki temu dziecko może towarzyszyć rodzicowi podczas gotowania, pomagając mu lub po prostu się przyglądając.

Z pewnością zastanawiasz się, czy funkcję pomocnika kuchennego mogłoby pełnić np. krzesło? Niestety nie byłoby to dobre rozwiązanie. Krzesła nie mają barierek, przez co nie gwarantują bezpieczeństwa, szczególnie ruchliwym maluchom.

Jak wybrać pomocnik kuchenny dla dzieci?

Kitchen helper to doskonały sposób na naukę samodzielności i wspólne spędzanie czasu. Zastanawiasz się, jakie cechy powinien mieć dobry pomocnik kuchenny dla dzieci? Do najważniejszych zaliczyć możemy:

– stabilność – mebel nie może się chwiać i wywracać, szczególnie podczas dziecięcych harców. Odpowiada za to materiał, z jakiego został wykonany;

 wytrzymałość – zanim wybierz kitchen helper, sprawdź, jakie ma ograniczenie ciężkości;

 możliwość regulacji – dzięki tej funkcjonalności pomocnik kuchenny dla dzieci może służyć długi czas. Z powodzeniem dopasujesz odpowiednią wysokość podestu do wzrostu swojego dziecka;

 bezpieczeństwo – najmłodsi zwykle badają każdy mebel wszystkimi zmysłami. Właśnie dlatego musisz mieć absolutną pewność, że materiały, które wykorzystano do produkcji kitchen helpera są bezpieczne dla dziecka. Taką gwarancję daje np. tupti.wood. W ofercie tego producenta, w kategorii: https://tuptiwood.pl/kitchen-helpery znajdziesz modele zgodne z obowiązującymi normami. Ich jakość potwierdzają stosowne certyfikaty;

 design – pomocnik kuchenny pozostanie istotnym elementem wyposażenia Twojej kuchni przez długi czas. Wybierz elegancki model, starannie wykończony w nawet najmniejszym detalu.

Pomocnik kuchenny dla dzieci – dlaczego warto?

Pomocnik kuchenny dla dzieci ma mnóstwo zalet. To przede wszystkim najbezpieczniejsza opcja, by dziecko sięgnęło blatu. Dzięki temu możesz mieć wolne ręce, nie obawiając się o bezpieczeństwo malucha. Może on swobodnie patrzeć na to, co robisz lub aktywnie brać udział w domowych czynnościach. To dla niego okazja do rozwoju wyobraźni, motoryki małej i dużej, a także samodzielności. Nie da się ukryć, że najważniejszą korzyścią, jaka wynika z posiadania kitchen helpera, jest możliwość spędzania czasu z pociechą. Każde dziecko cieszy się, jeśli może pomóc rodzicom w domowych obowiązkach. A szczęśliwe dziecko to szczęśliwy rodzic!

Artykuł sponsorowany

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent
 
ZOBACZ TAKŻE:meble