Piramida w kuchni, czyli dzieci zdrowo gotują. Recenzja

Piramida w kuchni czyli dzieci zdrowo gotują recenzja
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Kuchnia – to miejsce potrafi mieć szczególne znaczenie. Wspólne gotowanie sprzyja budowaniu więzi. Jeśli wahasz się, czy faktycznie pozwolić dziecku gotować, to lektura Piramidy w kuchni… rozwieje wszystkie wątpliwości! Z tą książką rozpoczniecie smakowitą przygodę kulinarną.

Będziecie próbować, eksperymentować, delektować się i celebrować chwile przepełnione gotowaniem i jedzeniem. Zdrowe odżywianie i nauka o piramidzie staną się zabawą i przyjemnością.

„Kuchnia to laboratorium” – czytamy na pierwszych stronach książki.

W tym właśnie laboratorium powstają połączenia różnych smaków, zapachów, aromatów. Na kolejnych stronach znajdujemy wiele inspiracji i ciekawych pomysłów na śniadania, obiady i podwieczorki. Mamy więc tutaj pożyteczne i nieskomplikowane przepisy, po które mogą sięgnąć również dzieci i czerpać radość z tworzenia potraw czy przekąsek. Przepisy są uzupełnione kolorowymi ilustracjami, praktycznymi radami i czytelnymi opisami – co i jak robić krok po kroku.

Piramida w kuchni… nie jest jednak tylko zbiorem propozycji kulinarnych.

W ciekawy, przystępny i obrazowy sposób dostarcza również wiedzy na temat zdrowego odżywiania. Czytelnik dowiaduje się więc, jak jeść smacznie, a jednocześnie zdrowo. Jak utrzymać dobrą formę? Autorka kreśli piramidę żywieniową i objaśnia jej poziomy. Tłumaczy, że dla człowieka źródłem energii jest jedzenie i picie, dlatego ważne jest to, co dostarczamy organizmowi. Porównuje go do dobrze zaprogramowanego komputera i w obrazowy sposób wyjaśnia jego funkcjonowanie.

Znajdziemy objaśnienie pojęcia „kaloria” i różnice między pustymi i dobrymi kaloriami. Pojawiają się też tutaj pojęcia „fast food” i „slow food”, zobrazowane przykładami. Zamieszczone są tabele kalorii. Czytelnicy mogą skorzystać ze wskazówek, czym zamienić puste kalorie, jak planować posiłki, jak komponować swój talerz, żeby było różnorodnie i zdrowo, jakich zasad przestrzegać w kuchni. Autorka podkreśla także rolę ćwiczeń i aktywności sportowej.

„Co mówią sztućce” – to natomiast część poświęcona zasadom savoir vivre. Dzięki „Kuchennemu niezbędnikowi”, dzięki któremu możemy dowiedzieć się, jakie przybory i produkty zawsze warto mieć w kuchni.

Depresja dzieci i młodzieży - kurs online

Piramida w kuchni to bardzo praktyczna i ładnie wydana pozycja.

Piramida żywieniowa często kojarzy się z teorią, którą trudno zapamiętać. Dzięki takiemu ujęciu tematu, „piramida” staje się czymś żywym, łatwym do przyswojenia. Dlaczego? Bo uczymy się jej w miejscu, które tętni życiem – w kuchni. Wspólnie gotując z dzieckiem, zapraszając je do kulinarnych prób i eksperymentów, w naturalny sposób przekazujemy wiedzę o zasadach zdrowego żywienia.

Piramida w kuchni… może nam to ułatwić i sprawić, że gotowanie i kształtowanie zdrowych nawyków okaże się ciekawą przygodą i zabawą.

Piramida w kuchni, czyli dzieci zdrowo gotują
Autor: Joanna Gorzelińska
Wymiary: 220mm x 220mm
Ilustracje: Agata Loth-Ignaciuk
Okładka: miękka
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Wilga

Zobacz inne recenzje książek dla rodziców, pisane przez mamy!

Katarzyna Klimek-Michno

Słowo pisane to jej pasja. Ma doświadczenie w pracy w mediach i w branży marketingu internetowego. Jest mamą Martynki i Antosia. Każdego dnia wspólnie pochłaniają książki. Dla Miasta Dzieci przygotowuje m.in. recenzje nowości wydawniczych.