Weleda
Weleda Baby

Piankowy czy sprężynowy – który materac wybrać dla dziecka?

Piankowy czy sprężynowy – który materac wybrać dla dziecka?
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑

Wielu rodziców zastanawia się, co tak naprawdę będzie lepsze dla dziecka – pianka czy sprężyna. Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, bowiem każda pociecha będzie miała nieco inne uczucie twardości i miękkości. Dodatkowo dzieci różnią się od siebie wagą, budową ciała, wzrostem. Co będzie lepszym wyborem dla dziecka: materac twardy czy miękki? Czy pianka jest rozsądniejsza od sprężyn? Na który materac warto się zdecydować – sprężynowy czy piankowy? W celu uzyskania odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem.

Co będzie lepszym wyborem dla dziecka – materac twardy czy miękki?

W pierwszej kolejności rodzice powinni zastanowić się nad twardością materaca. Niestety trudno jest jednoznacznie wskazać idealny model, który będzie w każdym przypadku optymalny. Tego typu akcesoria powinny być przede wszystkim idealnie dopasowane – nie mogą być ani zbyt miękkie, ani zbyt twarde. Kupujemy jedynie wysokiej jakości materace, pamiętając o bezpieczeństwie dziecka. Weźmy pod uwagę to, że kości naszych pociech nadal się rozwijają, w konsekwencji potrzebują one znacznie większego wsparcia, niż wygląda to w przypadku dorosłych osób. Godne uwagi są materace nawierzchniowe, znajdujące się pod tym adresem: https://sennamaterace.pl/20-materace-nawierzchniowe.

dziecko śpi na poduszce

Czy pianka jest rozsądniejsza od sprężyn?

Użytkownik do wyboru ma kilka rodzajów pianek – termoelastyczną, lateksową, wysokoelastyczną. Która z nich będzie jednak najbardziej optymalna? Przede wszystkim należy zdawać sobie sprawę z tego, że napotkać można wiele znaczących różnic w komforcie. W przypadku pianki termoelastycznej mamy pewność co do precyzyjnego dopasowania i podparcia. Jej cechą charakterystyczną jest powrót do pierwotnej formy. Czas tej reakcji jest zależny od tego, z jaką gęstością piany mamy do czynienia. Jeśli chodzi o piankę wysokoelastyczną, to jest zalecana dla fanów twardszych materaców. Pianka ta charakteryzuje się bowiem dużą gęstością, co jest stabilnym, jednocześnie wytrzymałym rdzeniem całej konstrukcji. Materace w rozmiarach 160×200 znaleźć można na stronie https://sennamaterace.pl/111-materace-160×200.

Materac sprężynowy czy piankowy – na który warto się zdecydować?

Rodzice bardzo często mają wątpliwości co do tego, jaki materac wybrać. Do wyboru mają modele sprężynowe i piankowe. Wysokiej jakości produkty w wymiarach 180×200 znaleźć można u renomowanego producena materacy, marki Hilding Anders: https://sennamaterace.pl/112-materace-180×200. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że technologie materacy dynamicznie się rozwijają. Producenci oferują coraz to nowsze i bardziej innowacyjne rozwiązania. Przykładowo materace sprężynowe to dość ogólne określenie, bowiem w zależności od tego, z jakim wypełnieniem mamy do czynienia, to zachowują się one nieco inaczej. Sprężyny możemy podzielić na bonell, pocket i multipocket. Te dwie ostatnie często łączone są z lateksem i piankami – wówczas noszą nazwę materacy kieszeniowych. Pianka termoelastyczna poniekąd daje nam efekt związany z modelowaniem sylwetki na materacu. Nie przenosi drgań, co wydaje się być doskonałym rozwiązaniem dal par. Jeśli chodzi o modele z warstwą lateksową, to ich dynamika jest nieco większa, jednocześnie możemy odczuwać miękką warstwę zapewniającą komfort.

pokój dziecięcy z drewnianymi zabawkami

 

Materiał promocyjny

786 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent