Orange Cup – najlepsi młodzi piłkarze zagrają w Mońkach!

Orange-Cup-najlepsi-młodzi-piłkarze-zagrają-w-Mońkach
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Mecze finału wojewódzkiego w Mońkach rozgrywane będą we wtorek, 16 czerwca od godz. 9:30 na stadionie Promień Mońki, przy ul. Sportowa 1. Wezmą w nich udział najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców z drużyn szkolnych i uczniowskich klubów sportowych z województwa podlaskiego. Dwie czołowe – po jednej dziewcząt i chłopców – uzyskają awans do ostatniej fazy rywalizacji – Wielkiego Finału turnieju Orange Cup.

Do czternastej edycji Orange Cup im. Marka Wielgusa zgłosiło się ponad 20 tys. dzieci z niemal 2050 drużyn. Finały wojewódzkie, które odbywają się w terminie 25 maja-17 czerwca wyłonią najlepsze drużyny, które w Wielkim Finale walczyć będą o nagrodę główną i tytuł Mistrza Polski Jedenastolatków. Zwycięzcy Orange Cup XIV Turnieju im. Marka Wielgusa w nagrodę pojadą do Pragi, gdzie spotkają się z Reprezentacją i obejrzą na żywo mecz el. do MŚ 2010 Czechy-Polska. Zakończenie turnieju Orange Cup odbędzie się w terminie 11-13 września w Zamościu.

Wszyscy uczestnicy rozgrywek Orange Cup promują akcję GRAM FAIR. Każdy z zawodników, aby podkreślić przynależność do tej wyjątkowej społeczności, będzie nosił unikatowy i niedostępny dla wszystkich znak rozpoznawczy – opaskę Orange Cup. Dzięki ponad 20 tysiącom silikonowych opasek z hasłem Gram Fair powstała znacząca w Polsce społeczność Orange Cup, Gram Fair. Udział w przedsięwzięciu zadeklarował już, jako Ambasador programu Gram Fair – znany piłkarz, wielokrotny reprezentant Polski, Marek Saganowski.

Orange Cup XIV Turniej im. Marka Wielgusa jest największą ogólnopolską piłkarską imprezą dla jedenastolatków pod Honorowym Patronatem UEFA-Grassroots.

Organizatorem rozgrywek Orange Cup jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem od siedmiu lat Grupa TP. Partnerem technicznym turnieju jest światowy producent sprzętu sportowego – PUMA.

Polecamy również  Piłkarski Puchar Dzieci Danone oraz O stadionie dla najmłodszych

Autor tekstu : KW

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent