Nowy park dla dzieci w środkowej Polsce. Co tam znajdziemy?

Nowy park dla dzieci w środkowej Polsce. Co tam znajdziemy?

W środkowej Polsce, a dokładniej w woj. łódzkim, pojawił się nowy park rozrywki. Jest to obiekt przeznaczony głównie dla rodzin z dziećmi, a jego twórcy mieli dość śmiałą wizję. Co można tam znaleźć i czy warto jechać?

Mandoria – tematyczny park dla dzieci i dorosłych

8 lipca w Rzgowie koło Łodzi otworzył się park rozrywki Mandoria Miasto Przygód. Jest to nowy i jedyny tego typu obiekt w centralnej Polsce, a także największy zadaszony tematyczny park w Europie. Czym wyróżnia się od innych parków rozrywki w Polsce?

Jego głównym wyróżnikiem jest tematyzacja. Pomysłodawcy stworzyli bowiem park, który wygląda jak tętniące życiem renesansowe miasto. Wchodząc do niego, można dosłownie przenieść się w czasie. Co ważne, stylizacji poddano także wszystkie atrakcje. Oznacza to, że nawet karuzele i roller-coastery pasują do XVI-wiecznego klimatu. Takiego miejsca w Polsce jeszcze nie było.

Dodatkowo jest to park rodzinny z prawdziwego zdarzenia, bo każdą atrakcję przystosowano zarówno do potrzeb dzieci, jak i najmłodszych. Twórcy twierdzą, że dzięki temu rodziny mogą bawić się wspólnie i produktywnie spożytkować czas. To świetna, dużo ciekawsza alternatywa dla wypadów do kina czy rodzinnych spacerów.

Co znajduje się w parku?

Mandoria to park dla dzieci i dorosłych, ale należy liczyć się z tym, że w pierwszym etapie skupiono się na rozrywkach przede wszystkim familijnych. Oznacza to, że atrakcje są uniwersalne: mają za zadanie zapewnić frajdę zarówno pięciolatkowi, jak i jego opiekunowi. Są to m.in. karuzele, ogromny małpi gaj, olbrzymia zjeżdżalnia, łódki na wodzie, strzelnica czy gigantyczny lustrzany labirynt. Co ciekawe, w obiekcie znajdują się też dwa roller-coastery, które zrobią wrażenie nawet na najodważniejszych. Jeden z nich jeździ w ciemności.

Poza tym w parku znajdują się też liczne punkty gastronomiczne. Są to zarówno restauracje, jak i pojedyncze stoiska, np. z lodami i słodyczami, a także kawiarnia.

Czy warto pojechać?

Mandoria to świetna rozrywka dla rodzin z dziećmi, zwłaszcza dla tych z pociechami w wieku 2-13 lat. Warto się tam wybrać, by spędzić dzień aktywnie, produktywnie i wspólnie. Należy jednak podkreślić, że nastolatki i dorośli nastawieni na ekstremalną rozrywkę mogą nie znaleźć w Mieście Przygód atrakcji dla siebie. Nie jest to park, który z założenia ma być najbardziej emocjonujący. Trzeba raczej przygotować się na rodzinne rozrywki i doświadczenie czegoś zupełnie nowego.

Jak zaplanować podróż? Praktyczne informacje

Park rozrywki dla dzieci Mandoria w całości znajduje się w obiekcie zadaszonym. To pierwszy etap inwestycji, która w przyszłości ma się składać także z części zewnętrznej.

Park zlokalizowany jest w Rzgowie, w woj. łódzkim. Znajduje się na terenie Miasta Mody Ptak, obok wielu punktów handlowych i usługowych. Od miasta wojewódzkiego (Łodzi) Mandorię dzieli ok. 10 minut jazdy samochodem. Dojazd do parku jest zatem szybki i łatwy. Lokalizacja sprawia też, że Miasto Przygód może być częścią większej wycieczki np. związanej z wyjazdem w góry lub nad morze.

Park otwarty jest codziennie, w godzinach 10-20, przez cały rok. Pogoda nie ma wpływu na otwarcie, ponieważ obiekt jest w całości zadaszony i klimatyzowany. Bilet wstępu kosztuje 99 zł i jest jednakowy dla wszystkich (zarówno dla dzieci, jak i dorosłych). Park honoruje Kartę Dużej Rodziny oraz bon turystyczny.

Bilety wstępu są jednodniowe. Gwarantują możliwość korzystania ze wszystkich atrakcji na terenie parku. Co ważne, bez limitu. Dodatkowo płatne są jedynie gry zręcznościowe z atrakcyjnymi nagrodami.

 

 

Materiał promocyjny
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:parki rozrywki