Trzecia edycja konkursu Edukacja Ekologiczna jest sztuka

Niezwykła dziewczynka w niezwykłej książce

Niezwykła-dziewczynka-w-niezwykłej-książce
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Książka opowiada o Sarze, bogatej dziewczynce, która  pewnego dnia trafiła do wzorowego pensjonatu dla dziewczynek.  Dziewczynka miała siedem lat i dar opowiadania baśni oraz  nadawania wszystkiemu, o czym mówiła, fantastycznego,  magicznego kolorytu. Kilka dziewczynek z pensjonatu zazdrościło  Sarze tego daru, ale lubiły jej opowiadania. Sarze żyło się dość  dobrze, lecz pewnego dnia spadło na nią nieszczęście…

Opowieść o Sarze bardzo mi się spodobała, bo czytając ją,  zapominałam o naszym świecie i starałam wczuć się w rolę Sary.  Czułam, jakbym była przy wszystkich wydarzeniach opisanych w książce. Po przeczytaniu lektury rozmyślałam, czy to stało się  naprawdę i doszłam do wniosku, że w rzeczywistości mogło  wydarzyć się coś takiego jak w książce.

Myślę, że ta książka przypadnie również innym ludziom do  gustu i pomyślą czasem o sierotkach takich jak Sara. Serdecznie  polecam książkę Frances Hodgson Burnett i mam nadzieję, że naprawdę się Wam spodoba.

Frances Hodgson Burnett ,,Mała Księżniczka’’, Wydawnictwo Siedmioróg, Wrocław 2003r.

Autorką recenzji jest: Magdalena Rzentarzewska, Zaborów

adres szkoły: Zaborów ul.Stołeczna 18 05-083 Zaborów

Magda otrzymuje od redakcji Miasta Dzieci książkę "Od bajki do baśni" wydaną przez Ośrodek Kultury Ochoty, Warszawa 2006.  

Polecamy również  Maleńkie Królestwo królewny Aurelki. Recenzja oraz Rozmowy ze świnką Halinką. Recenzja

 

 

Autor tekstu : Magdalena Rzentarzewska

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent