Weleda
Weleda Baby

Życzenia na Święta Bożego Narodzenia, wierszyki na Boże Narodzenie

Gotowe teksty życzeń świątecznych na Boże Narodzenie Piękne życzenia
📖 Czyta się średnio w 7 min. 🕑

Nie martwcie się!

Poradzimy coś! Nie jesteście jedyni, którzy mają kłopot z oryginalnymi, głębokimi życzeniami na Boże Narodzenie. Każdy ma różne sprawy na głowie, przez co trudno spokojnie zastanowić się nad treścią kartek świątecznych. Najważniejsze, by podejść indywidualnie do odbiorców naszej szczególnej korespondencji. Przypomnijmy sobie coś związanego z tą osobą, jak wygląda jej codzienne życie, co lubi, o czym marzy… Potem zatytułujcie ciepło pocztówkę i napiszcie życzenia na Święta Bożego Narodzenia, które trafią z serca do serca. Nie muszą to być wielkie, patetyczne słowa – w prostocie sekret się kryje. Jeśli ktoś pragnie zwiedzać świat, to życzcie mu podróży! Jeśli ktoś chce zostać strażakiem, niech życzenie takie zobaczy! Musimy pamiętać, że nie wysyłamy kartki świątecznej do anonimowego adresata, ale do ludzi bliskich, którym wraz z kolorową okładką pragniemy przesłać waszą szczerą pamięć. Warto ominąć sztuczne, typowe wierszyki na Boże Narodzenie, których zwykle dostajemy mnóstwo… Zostają one masowo odbierane, i masowo zapominane.

Jeśli szukacie inspiracji lub weny,  pomogą te oto życzenia na Święta Bożego Narodzenia:

„Jednego serca…”

W tę noc Bożego Narodzenia, wszystko jest możliwe! Wystarczy tylko uwierzyć, a zobaczy się cuda! Z tej też okazji składam Ci najserdeczniejsze życzenia cierpliwości, pokoju ducha i odnowienia wewnętrznego poczucia, że jesteś kimś naprawdę wyjątkowym.

~~

Nadchodzi czas, gdy milkną wszystkie spory; gdy choinka rozświeca ciemne kąty; gdzie twarze ludzi zmieniają się uśmiechem…

Życzę Ci, aby Maleńki Chrystus narodził się w Tobie na nowo! Niech twoja dusza i ciało otworzą się na światło miłości i ufności. 

~~

Z okazji świąt Narodzenia Pańskiego z całym szacunkiem i oddaniem życzę Ci wyzwolenia od nienawiści, egoizmu, zniewoleń. Pamiętaj też, że zasługujesz na prawdziwe, pełne radości i poczucia bezpieczeństwa życie! Niechaj te Święta będą pełne Miłości dla Ciebie i Twoich najbliższych.

~~

Czasem może się wydawać, że nic nas już nie zaskoczy; że koleje losu potoczyły się dla nas niczym wyrocznia; albo że wszystkiego już doświadczyliśmy… A święta to tylko cień wspaniałej, bogatej w radość i spontaniczność przeszłości.

BÓG SIĘ RODZI!

Radujmy się, zamiast smucić! Nic nie jest bez znaczenia, nic nie dzieje się tylko przez przypadek! Boże Narodzenie to czas zmian, cudów i nadziei, ale jeden jest warunek – NIE ZABIJAJMY RADOŚCI i potrzeby dzielenia się miłością. Gdy otworzysz szeroko swe serce i zaprosisz do szczęścia swych wrogów, świat Twój rozbłyśnie na nowo wszystkimi barwami!

~~

Boże Narodzenie to czas cudów! Życzę Ci, wiary, miłości i odwagi – abyś każdego dnia umiał odnajdywać w sobie cuda; abyś nie bał się podążać za własnymi potrzebami i marzeniami, każdy jest bowiem powołany do szczęścia i rozwoju ducha!

~~

Życzę Ci spokoju i ufności. Każdy ma prawo do potknięć i upadków, ale trzeba z dojrzałością i optymizmem powstawać każdego dnia, tak by Twoje życie stawało się świadectwem – namacalnym dowodem istnienia Miłości na ziemi. Wszystkiego Najlepszego!

~~

W dzień Bożego Narodzenia życzę ci wiecznej radości i pogody ducha. Niech twoje egzystowanie będzie na służbę drugiemu człowiekowi. Niechaj twoje poglądy, myśli i refleksje śmiało i dumnie ubogacają serca twoich bliskich oraz niechaj światło optymizmu – jakie się w tobie świeci, nigdy nie zgasło.

~~

W ten wyjątkowy czas Bożego Narodzenia życzę ci, byś umiał odnajdywać szczęście w małych, codziennych sprawach; byś szukał ciepła i nadziei, byś zagłębiał się w to, co ubogaca i rozwija. Staraj się z pokorą wchodzić w kolejne etapy twojego życia, by nie przegapić ważnych i cudownych Znaków Miłości.

~~

Z okazji świat Bożego Narodzenia życzę Ci, abyś zawsze otoczony był przyjaciółmi! Nie znajomymi, kolegami, ale prawdziwymi przyjaciółmi, którzy kochają Cię takim, jakim jesteś, z wszelkimi niedociągnięciami i dziwactwami. Dawaj im siebie w całości, bez udawania! Najważniejsza jest twoja autentyczność!

~~

Życzę Ci, abyś zamykając oczy, umiał otworzyć serce! Niech twoje usta milczą, a dusza śpiewa. Niech twoje myśli płyną prosto z głębi do Głębi! Nie bój się! Im silniejsze będzie pragnienie spotkania z Nim, tym mocniej poczujesz Jego moc, która da Ci nadzieję. Wszystkiego Najlepszego z okazji Bożego Narodzenia!

~~

Z okazji Bożego Narodzenia życzę Ci, byś nie lekceważył potrzeby dzielenia się swoimi problemami z innymi. Może sobie nie zdajesz sprawy z tego, jak zbawienne i ważne mogą być twoje smutki dla twojego przyjaciela! Otwórz się na drugiego człowieka i nie zamykaj swoich pragnień na klucz! Każdy jest powołany do szczęścia!

~~

Życzę Ci, byś zaspokajał głód Miłości! Byś uczył się dostrzegać dary Nieba, byś nie uciekał od Prawdy! Nie zaślepiaj się samotnością – rozejrzyj się, są obok ciebie ludzie, którzy czekają na twój uśmiech! Niech twoje postępowanie stanie się zaproszeniem do wspólnego szczęścia. Wszystkiego Najlepszego!

~~

Z okazji nadchodzących Świat Bożego Narodzenia, życzę Ci, byś słuchał własnego sumienia i serca! Niech Twoje decyzje i marzenia będą przepełnione radością, entuzjazmem i swobodą. Niech nikt nie narzuca Ci swoich racji, a droga jaką idziesz będzie wezwaniem do Miłości!

aniołek Życzę Ci, byś zawsze znalazł czas na wypicie herbaty, rozmowę z babcią, czytanie gazety… Tak łatwo przeoczyć coś ważnego, gdy się zapomina o spokoju, bliskich – a skupia tylko na pracy, pogoni za wynikami w nauce. Naucz się znajdować czas, by Być, Kochać i cieszyć się z małych – wielkich rzeczy. Święta Bożego Narodzenia dają szansę na spotkanie z najbliższymi!

~~

Życzę ci, byś w te Święta Bożego Narodzenia nie czuł się bezwartościowy, pozbawiony sensu, czy pogrążony w smutku – bo życie posiada tyle kolorów, ile potrafisz w nim dostrzec! W Twoim sercu tkwi moc ocalenia. Niech postawa dobra rozwija w tobie poczucie własnej wartości.

~~

Boże Narodzenie tuż tuż… Życzę Ci, byś nie bał się zawierzać własnych sekretów drugiemu człowiekowi, gdyż on nie stoi na Twej drodze przez przypadek! Nic nie dzieje się bez celu, wszystko ma swój sens! I dlatego, by znaleźć miłość, trzeba najpierw dać w zastaw własne serce – otwarte i przygotowane do przyjęcia kogoś specjalnego!

~~

Z okazji Świat Bożego Narodzenia życzę Ci, byś swą wspaniałością i oryginalnością dawał światło nadziei ludziom. Tak mało jest na świecie wytrwałości i pokory… Niech Twoje życie będzie dowodem, że można pokonać własne słabości, by służyć innym oraz realizować najskrytsze marzenia.

~~

Życzę Ci, byś potrafił marzyć o przyszłości, czerpiąc słodycz z przeszłego szczęścia. Nie poddawaj się przeciwnościom losu! Ufaj, że jutro będzie lepiej! I ciesz się z każdego nowego doświadczenia. Niech Boże Narodzenie zagości w Twoim domu na długo.

~~

Nadchodzą Święta…z tej właśnie okazji pragnę życzyć ci, by twoja mądrość nigdy nie przestała być zgłębiana i byś w codzienności dostrzegał piękno wschodów i zachodów słońca. Wszystko ma swój czas, i wszystko może się zdarzyć, bowiem Bóg jest mistrzem rzeczy niemożliwych!

~~

Z okazji świąt Bożego Narodzenia składam najszczersze życzenia –  aby serca Twoje i Twoich najbliższych tętniły czystą radością i miłością, którą przyniesie Jedyny Dawca Dobroci.

~~

Z okazji zbliżających się świat Bożego Narodzenia całym sercem życzę Ci pokoju ducha, bogactwa obfitego w nadzieję, swobody postępowania i co najważniejsze – szczęścia, na które tak bardzo zasługujesz.

~~

Kiedy serca odczuwają nadchodzące święta, coś się zmienia w człowieku na lepsze… Życzę Ci, aby tegoroczne święta Narodzenia Pańskiego zrodziły w Tobie potrzebę miłości oraz aby duch jedności zagościł w Twoim domu.

~~

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia życzę Ci wiele spokoju, cierpliwości i dobroci. Nie zapomnij dzielić się łaskami wiary i nadziei z ludźmi najbardziej potrzebującymi. Czuj się gospodarzem Miłości!

Teraz już nikt nie powinien mieć problemu z napisaniem serdecznych życzeń na Boże Narodzenie. Siadajcie więc i wybierajcie lub twórzcie swoje własne wierszyki na Boże Narodzenie! Najbliżsi będą oczarowani, wzruszeni i na długo zapamiętają tę wyjątkową treść.

Irmina Szadkowska

610 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent