Weleda
Weleda Baby

Nie kończąca się historia

Nie-kończąca-się-historia
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

To magiczna i pełna tajemniczych przygód książka. Co prawda opowiada o perypetiach dwóch chłopców, ale dziewczęta też przy jej lekturze nie będą się nudziły. Bastian- zupełnie przeciętny dzieciak wychowywany przez ojca, wypożycza magiczną książkę. Czyta w niej o niejakim Atreju, a po pewnym czasie staje obok niego w fantastycznym świecie. Obaj chłopcy muszą ocalić przed złymi mocami krainę dobra i fantazji- Fantazjanę. Sojusznicy podejmują wiele trudnych i skomplikowanych prób, przeżywają ekscytujące i zapierające dech w piersiach przygody, rozwiązują zawiłe zagadki, wielokrotnie znajdują się w niebezpiecznych miejscach. Nie jest im łatwo, bo ich los jest zapisany w księdze, na którą polują złe moce. Chłopcom pomaga Królowa Fantazjany i Smok Szczęścia. Rozpoczyna się ratunkowa misja. Wieża z kości słoniowej się rozpada a Bastian i Atreju ruszają do ciemnego miasta, gdzie spotykają……

Kogo spotkali? Czy uratują krainę fantazji i pokonają złe moce? Jakie trudności będą musieli przezwyciężyć? Jak potoczą się ich losy? Aby poznać odpowiedzi na te pytania, należy przeczytać powieść "Nie kończąca się historia".

Autorka recenzji: Paulina Walczak (13 lat) uczennica kl. VI b SP im. M. Konopnickiej w Glinojecku, typowa "pożeraczka książek".

Autorka recenzji otrzymuje od redakcji Miasta dzieci książkę "Od bajki do baśni" wydaną przez Ośrodek Kultury Ochoty, Warszawa 2006.  

Zapraszamy dzieci i młodzież do pisania recenzji. Opublikowane na portalu recenzje nagrodzimy książkami!!  

Polecamy również  Władca Czasu Trylogia fantasy oraz Bractwo szkarłatnych liter

 

429 ocen
4.95
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent