Nasze muzyczne przedszkole. Recenzja płyty

Nasze-muzyczne-przedszkole
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
To płyta edukacyjna, która pozwoli na zabawę oraz rytmiczne i relaksujące ćwiczenia. Wprowadzi także maluchy w świat muzyki. Doskonale sprawdzi się jako pomoc dla osób prowadzących zajęcia w przedszkolu, ale może być także wsparciem dla rodziców, którzy chcą urozmaicić czas swojemu dziecku, zapewnić aktywność i wnieść do domu trochę dźwięków przyjaznych małym uszkom.

Płyta składa się z trzech części. Pierwszą otwiera piosenka, której główną bohaterką jest Klementynka – „muzyczna dziewczynka”. Na wstępie słuchamy więc piosenek powitalnych, zapraszających do wspólnej zabawy oraz integrujących dzieci. Budują one pogodną atmosferę, nastrój wesołości i uczą serdeczności wobec innych ludzi. Są także zapowiedzią dalszej zabawy. Bo to ona wypełni drugą część płyty. Tupanie, podskoki, klaskanie w dłonie, taniec, cwałowanie, powtarzanie rytmów – w miejscu na pewno nie będziemy ciągle siedzieć! Do tego dochodzi imitowanie różnych czynności typu szycie igłą i nitką, wbijanie gwoździ, wiosłowanie łódką czy pokazywanie zachowań zwierząt (np. poruszanie rękoma jak skrzydłami), a także naśladowanie gestem sposobów wydobywania dźwięku z rozmaitych instrumentów. To wszystko wypełni czas z płytą „Nasze muzyczne przedszkole. Będzie można także wziąć w dłonie swoje domowe, ulubione instrumenty. To świetna okazja, żeby wystukiwać na nich rytm i tworzyć akompaniament. Na płycie znalazły się dobrze znane, przedszkolne „przeboje” typu „Dwóm tańczyć się zachciało” czy „Poszło dziewczę po ziele..”, ale myślę, że znaczna część piosenek będzie dla wielu nowością. Trzeci, ostatni element płyty jest zachętą do relaksu, odpoczynku i ma charakter wyciszający, uspokajający. Pozwalają na to dźwięki muzyki klasycznej. Znajdziemy tutaj takie utwory, jak „Walc” oraz „Kołysanka” (J. Brahms), a także „Marzenie” (R.Schumann).

Włączenie płyty gwarantuje dużo zabawy i ruchu. To swego rodzaju lekcja rytmiki oraz szansa na zapoznawanie się z różnymi instrumentami muzycznymi. Są tu tamburyna, marakasy, trójkąty, bębenki, drewienka, drumla.. Dużym walorem płyty są ćwiczenia i zagadki muzyczne. Dzięki nim dziecko rozwija swoją wiedzę muzyczną i wykorzystuje ją w praktyce. Wykonywanie ćwiczeń ruchowych i sprawnościowych z pewnością ma również pozytywny wpływ na rozwój malucha. Słuchanie „Naszego muzycznego przedszkola” zapewnia sporą dawkę energii, gdyż piosenki są bardzo rytmiczne i angażujące ruchowo, ale też odwrotnie – płyta pozwala dać upust dziecięcej energii.

Do płyty dołączona jest książeczka, w której znajdziemy teksty piosenek oraz propozycje zabaw i instrukcje, jak interpretować słowa piosenek i sugestie, jakie czynności mogą im towarzyszyć. Można je potraktować jako inspirację do aktywnego udziału w piosenkach, a nie tylko ich odsłuchiwania.

Katarzyna Klimek-Michno

Nasze muzyczne przedszkole
Więcej informacji o płycie: http://www.muzycznydomek.pl 

376 ocen
4.95
dodaj ocenę
×

Autor tekstu : Katarzyna Klimek-Michno

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent