Modne i funkcjonalne zasłony w sypialni
Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Modne i funkcjonalne zasłony w sypialni

Modne i funkcjonalne zasłony w sypialni
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Zasłony do sypialni należy dobierać pod kątem koloru i wzoru. Nie można jednak zapomnieć o tym, że w takim pomieszczeniu doskonale sprawdzić mogą się zasłony, jakie zaliczane są do grupy zaciemniających. To nie jedyne kryteria wyboru, jeżeli ktoś będzie chciał dobrać zasłony do sypialni.

Zasłony do sypialni – kryterium wyboru

Zdecydowana większość osób uważa, że zasłony do sypialni traktuje się w kryteriach dekoracyjnych. To fakt, że całość musi spełniać spójną aranżację. Jednak nie można zapomnieć o tym, że kupując modne zasłony, należy również uwzględnić inne kryteria wyboru. Mianowicie chodzi o:

  • poziom nasłonecznienia – zaciemniające zasłony gotowe należy umieścić w oknach wychodzących na wschód lub jeżeli są w bliskim sąsiedztwie. Może się bowiem okazać, że zbyt duża ilość słońca jest w stanie zakłócić sen.
  • wielkość sypialni – jasne jednokolorowe zasłony świetnie sprawdzają się w przypadku mniejszych sypialni. Duże sypialnie pozwalają na zdecydowanie większą swobodę, ponieważ można zdecydować się nawet na geometryczne wzory, ciemne zasłony, itd.
  • kształt i wymiar okien – w przypadku okna balkonowego (jeżeli znajduje się ono w sypialni) i sąsiadujących z nimi okien, należy wybrać długie zasłony.

Zasłony zaciemniające do sypialni

Ciemne, gładkie zasłony polecane są na stronę wschodnią. Jednak nie można zapomnieć o tym, że są one w stanie zapewnić także prywatność. Tak naprawdę to dzięki nim można zapewnić sobie dyskretną atmosferę – nawet w ciągu dnia. Jeżeli nowoczesne zasłony wykonane są z dobrej tkaniny, są w stanie zablokować całe promieniowanie słoneczne, które jest w stanie wpłynąć negatywnie na odpoczynek.

Półprzezroczyste zasłony do sypialni

Wśród dostępnych ofert nie brakuje tych półprzezroczystych, które są w stanie przepuścić niewielką ilość promieni słonecznych. Dobrze będą sprawdzać5t się na pewno po stronie zachodniej. Trzeba jednak pamiętać o tym, że w przypadku intensywnego promieniowania słonecznego, nie będą one w stanie poradzić sobie z takim wyzwaniem.

Odpowiednie zasłony do każdej sypialni

Jednym z kryteriów wyboru może być wzór, który znajduje się na zasłonach lub też nie. Która z tych opcji jest lepsza? Wybór po części uzależniony jest od aranżacji wnętrza. Należy również uwzględnić wielkość pomieszczenia. W małych sypialniach najlepiej sprawdzają się jednolite tekstury. Wzory geometryczne mogą wprowadzić do małej sypialni chaos, który może mieć również wpływ na komfort wypoczynku. Takie zasłony lepiej sprawdzą się w dużych sypialniach, gdzie na pewno nie będą przytłaczać wnętrza

Artykuł sponsorowany

674 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent