Weleda
Weleda Baby

Klasa I b. Pierwszy dzień w szkole. Recenzja

Klasa I b. Pierwszy dzień w szkole
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Książka „Klasa I b. Pierwszy dzień w szkole” w zabawny, ciepły i lekki sposób opowiada nam o trójce dzieci, które przygotowują się do rozpoczęcia nauki, poznają szkołę i pokonują swój strach przed nią. W przygodzie towarzyszy im starszy i bardzo doświadczony uczeń klasy piątej, który chcąc wystraszyć maluchy straszy także samego siebie.

Historia Julki, Oliwii i Kuby warta jest poznania. To odważne, bystre i ciekawe świata dzieciaki, z którymi chętnie zaprzyjaźniłby się każdy kilkulatek.

Miłe chwile spędzone przy lekturze książeczki oswoją dzieci z nową sytuacją i mogą być początkiem rozmów o lękach i radościach czekających nasze pociechy. Ciekawe ilustracje, zabawne sytuacje sprawią, że i dorosły wczuje się znów w bycie pierwszoklasistą.

Opowieść kończy się na pierwszym dniu w szkole, a czytelnik chętnie poznałby dalsze losy bohaterów. Chciałby się przekonać, się jak im się podoba nauka, jakie przyjaźnie nawiążą czy nie spotka ich nic złego? Na szczęście to pierwsza z serii opowieść i można towarzyszyć Julce, Oliwce, Kubie i ich przyjaciołom w kolejnych przygodach
.

W dalszych częściach poznamy więc tajemniczego kolegę, nowego ucznia, przekonamy się, że okulary są fajne i dowiemy dlaczego należy dzwonić pod 112, a także na czym polega nocowanie w szkole. Ja osobiście nie mogę się już doczekać i polecam serię o Klasie 1b każdemu małemu i dużemu.

Joanna Srebnicka

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Helena Bross i Christel Rönns
Klasa I b. Pierwszy dzień w szkole
Ilość stron 64
Format 150 x 215 mm
Oprawa twarda
Więcej informacji: www.wydawnictwo-debit.pl

Zapraszamy do działu recenzji Miasta Dzieci! 

 

561 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent