Klasa I b. Pierwszy dzień w szkole. Recenzja

Klasa I b. Pierwszy dzień w szkole

Koniec wakacji dla wszystkich rozpoczynających naukę w szkolę to czas oczekiwania, strachu, radości. Tyle nowych rzeczy przed nimi: rówieśnicy, nauczycielka, nowy nieznany budynek. Czy na pewno w piwnicy nie czeka duch, który co jakiś czas porywa nieuważnych uczniów? A może wychowawczyni okaże się straszną czarownicą z długimi paznokciami? Nikt tego nie wie…

Książka „Klasa I b. Pierwszy dzień w szkole” w zabawny, ciepły i lekki sposób opowiada nam o trójce dzieci, które przygotowują się do rozpoczęcia nauki, poznają szkołę i pokonują swój strach przed nią. W przygodzie towarzyszy im starszy i bardzo doświadczony uczeń klasy piątej, który chcąc wystraszyć maluchy straszy także samego siebie.

Historia Julki, Oliwii i Kuby warta jest poznania. To odważne, bystre i ciekawe świata dzieciaki, z którymi chętnie zaprzyjaźniłby się każdy kilkulatek.

Miłe chwile spędzone przy lekturze książeczki oswoją dzieci z nową sytuacją i mogą być początkiem rozmów o lękach i radościach czekających nasze pociechy. Ciekawe ilustracje, zabawne sytuacje sprawią, że i dorosły wczuje się znów w bycie pierwszoklasistą.

Opowieść kończy się na pierwszym dniu w szkole, a czytelnik chętnie poznałby dalsze losy bohaterów. Chciałby się przekonać, się jak im się podoba nauka, jakie przyjaźnie nawiążą czy nie spotka ich nic złego? Na szczęście to pierwsza z serii opowieść i można towarzyszyć Julce, Oliwce, Kubie i ich przyjaciołom w kolejnych przygodach
.

W dalszych częściach poznamy więc tajemniczego kolegę, nowego ucznia, przekonamy się, że okulary są fajne i dowiemy dlaczego należy dzwonić pod 112, a także na czym polega nocowanie w szkole. Ja osobiście nie mogę się już doczekać i polecam serię o Klasie 1b każdemu małemu i dużemu.

Joanna Srebnicka

Helena Bross i Christel Rönns
Klasa I b. Pierwszy dzień w szkole
Ilość stron 64
Format 150 x 215 mm
Oprawa twarda
Więcej informacji: www.wydawnictwo-debit.pl

Zapraszamy do działu recenzji Miasta Dzieci! 

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Klasa I b. Pierwszy dzień w szkole. Recenzja