Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Jakie funkcje powinien mieć zegarek dla dziecka? Praktyczny przewodnik dla rodziców

Jakie funkcje powinien mieć zegarek dla dziecka? Praktyczny przewodnik dla rodziców
📖 Czyta się średnio w 4 min. 🕑
W dzisiejszych czasach smartwatch to nie tylko praktyczny gadżet, ale także narzędzie zwiększające poziom bezpieczeństwa. Odpowiednio wybrany sprzęt może nauczyć dziecko, jak odczytywać czas, a także zapewnić rodzicom pewność, że ich pociecha jest bezpieczna. W tym artykule przedstawimy praktyczny przewodnik dla opiekunów, w którym omówimy, jakie funkcje powinien mieć zegarek dla dziecka, aby sprostać jego potrzebom i oczekiwaniom.

Jak działa smartwatch?

Smartwatch to urządzenie do złudzenia przypominające klasyczny zegarek, jednak wzbogacony o większą ilość funkcji. Urządzenie działa w oparciu o system operacyjny, podobnie jak smartfony czy tablety. Zegarek pozwala na uruchomienie aplikacji, umożliwiających m.in. monitorowanie aktywności fizycznej, odtwarzanie muzyki czy nawigację.

Smartwatch jest wyposażony w ekran dotykowy, co ułatwia wygodne korzystanie z różnych funkcji. Dzięki wbudowanym czujnikom sprzęt mierzy tętno, liczbę kroków czy poziom aktywności fizycznej. Smartwatch często wyposaża się w moduł GPS, co pozwala zlokalizować, gdzie obecnie znajduje się dziecko.

Czy dziecko potrzebuje smartwatcha?

Obecnie jesteśmy świadkami ogromnego postępu technologicznego. Producenci co rusz przedstawiają nowe urządzenia, mające za zadanie ułatwić nasze życie. Być może jako rodzic zastanawiasz się, czy Twoja pociecha potrzebuje kolejnego sprzętu elektronicznego.

Zegarki dla dzieci powinny mieć kilka ważnych funkcji i cech, aby służyły jako narzędzie edukacyjne i zapewniające bezpieczeństwo dziecku. Tylko wtedy stanie się przydatnym urządzeniem, a nie tylko kolejnym gadżetem. Sprawdźmy zatem, jaki powinien być:

– GPS i monitorowanie aktywności: zegarek powinien mieć funkcję GPS, aby rodzice mogli w każdej chwili sprawdzić, gdzie znajduje się ich dziecko. Dodatkowo możliwość monitorowania aktywności, takich jak ilość kroków lub czas spędzony na zajęciach fizycznych, może pomóc w zachęcaniu pociechy do zdrowego stylu życia.

– Zestaw funkcji bezpieczeństwa: w ich skład wchodzą wysyłanie wiadomości tekstowych, nawiązywanie połączeń czy specjalne kontakty alarmowe.

– Kontrola rodzicielska: przyda się, aby mieć większą kontrolę nad tym, kto może kontaktować się z dzieckiem za pośrednictwem smartwatcha i jakie aplikacje są na nim dostępne.

– Łatwość obsługi: zegarek powinien być prosty w obsłudze dla pociechy, aby mogła korzystać z jego funkcji bez pomocy dorosłych. Intuicyjny interfejs to podstawa.

– Wytrzymałość: każdemu z nas zdarzy się coś upuścić czy zarysować, ale wybierając sprzęt dla dziecka, warto postawić na nieco bardziej wytrzymały model.

– Estetyka: smartwatch w ulubionym kolorze latorośli zachęci go do noszenia sprzętu przy sobie.

– Pojemna bateria: im rzadziej dziecko będzie musiało ładować zegarek, tym lepiej.

Komunikacja to podstawa – oto jak zachęcić dziecko do noszenia smartwatcha

Jeśli chcesz porozmawiać z dzieckiem o smartwatchu i zachęcić je do korzystania z niego, spróbuj na początek wyjaśnić, jak działa takie urządzenie i jakie ma funkcje. Dziecko powinno zrozumieć, jakie są korzyści płynące z posiadania takiego urządzenia i jakie ograniczenia ma jego użytkowanie.

Warto wspomnieć o bezpieczeństwie. Choć smartwatche to bardzo przydatne gadżety, jak każde wiążą się z odpowiedzialnym korzystaniem. Być może zechcecie wspólnie ustalić zasady używania tego urządzenia.

Polecane modele smartwatchy

Jeśli nie wiesz, jaki model zegarka wybrać, sprawdź modele, które zebraliśmy dla Ciebie poniżej. Koniecznie sprawdź też paski do smartwatchy! Dzięki wymiennym bransoletom pociecha w mgnieniu oka wybierze swój ulubiony kolor lub wzór.

Garmin Vivofit Jr. 3

Ten model oprócz klasycznych funkcji posiada także zabawy edukacyjne, jak zadawanie pytań dotyczących przyrody i geografii. Wbudowany GPS pozwoli Ci szybko ustalić, gdzie obecnie znajduje się Twoja pociecha.

Huawei Children’s Watch 4X

Zegarek dla dzieci z łącznością 4G LTE, funkcją lokalizacji GPS, monitorowaniem aktywności i kroków. Dziecko bez problemu z użyciem tego sprzętu nawiąże z Tobą połączenie czy wyśle wiadomość. Jego ogromną zaletą jest wodoodporność.

Apple Watch Series 7

Jedna z najnowszych wersji popularnego smartwatcha od Apple, cechujący się wysoką jakością wykonania, dużym wyświetlaczem i trwałą obudową. Nadaje się nie tylko do iPhone’ów – użytkownicy Androida również z niego skorzystają.

Samsung Galaxy Watch 4

Innowacyjny zegarek z nowoczesnym systemem operacyjnym Google OS. Idealny dla dziecka lubiącego aktywność fizyczną, ponieważ posiada mnóstwo opcji treningowych. Nie powinien sprawić kłopotów w obsłudze.

Fitbit Versa 3

Urządzenie w przystępnej cenie, świetnie dla dzieci mających pierwszy raz styczność z takim zegarkiem. Funkcjonalnością nie odstaje od innych modeli proponowanych na naszej liście. Posiada wbudowany alarm czy liczenie kroków.

Garmin Forerunner 945

Kolejna propozycja marki Garmin, tym razem dla starszych pociech uwielbiających sporty. Mierzy tętno o puls, posiada różne tryby treningowe czy liczenie kroków. Ma trwałą baterię – nie trzeba jej zbyt często ładować.

Materiał zewnętrzny

607 ocen
4.95
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent